836. Hétvégi programok Húsvétra
Kíváncsi arra, hogy miért és hogyan készül a hímes tojás? Hogy fest egy igazi kiszebáb? Vagy inkább borozgatnál egyet a szabadban? Hétvégi programokat ajánlunk!
Kíváncsi arra, hogy miért és hogyan készül a hímes tojás? Hogy fest egy igazi kiszebáb? Vagy inkább borozgatnál egyet a szabadban? Hétvégi programokat ajánlunk!
Az ELTE Füvészkertben több éves hagyomány az évente megrendezett Sakura Ünnep, amely a japán cseresznyefa virágzáshoz kapcsolódik.
A zsír egyike szervezetünk fontos tápanyagainak, amelynek azonban túlzott bevitele könnyen egészségügyi problémák forrásává válhat, de megfelelő módon és mennyiségben fogyasztva kifejezetten előnyös szervezetünk számára.
A tél végén, a madáretetési időszak befejeztével új lehetőségek nyílnak a körülöttünk élő állatok megfigyelésére, segítésére. Az alábbiakban felsorolunk néhány lehetőséget, amivel megkönnyíthetjük a költési időszakot.
Nem nehéz a húsvéti asztalt vidámmá varázsolnunk, néhány hímestojás, tavaszi virágcsokor és kezdődhet is az ünneplés.
A gyökerek megjelenése egyértelmű jel, hogy itt az idő az átültetésre. Tavasszal nem is lehetne alkalmasabb időt találni erre. Ültetéskor mindig arra figyeljünk, hogy csak egyel nagyobb cserepet válaszuunk, a részleges földcserével bőven elég friss földhöz és tápanyahoz jut majd a növény. Bővebben alábbi cikkünkben olvashat:
Terítsen fenyőkérget a szamócaágyás szélére körben, amit folyamatosan tartson nedvesen. A jelenlegi tartós szárazság miatt minden rovar szomjas, a nedves területekre vándorol, ahol a víz illatát érzi. A szamócát, mivel a talaj felszínét takarja, csak 4-5 naponta öntözze, hagyja a fenyőkérget az öntözések között kiszáradni.
Sajnos a képen nem ismerhető fel a rovar. Leírása szerint rágó kártevő (volt). A felhasznált Bi 58 és a Basudin 600 EW szinte minden rovarkártevőt elpusztít, de mindkettő alkalmazása felesleges volt. Felhívom figyelmét, hogy a Basudin felhasználása csak 2008.decemeber 31-ig engedélyezett, élelmezésügyi várakozási ideje zöldségféléknél 14 és 21 nap. A Cuproxat és a Topas gombaölő szerek, a rovarokra nem gyakorolnak hatást.
A szőlő levelein az érmenti húzott levéllemez, a sárgulás vírusfertőzésnek a tünetei. A vírusfertőzéstől a növényeket már mentesíteni nem tudja, ezek életük végéig fertőzöttek maradnak. A betegség az oltványokkal került magához. Vírusbetegségeknél a védekezés egyetlen járható módja a MEGELŐZÉS. Ezért különösen fontos, hogy csak ellenőrzött helyről és ellenőrzött, növény-egészségügyi útlevéllel rendelkező szaporítóanyagokat vásároljunk, és ezeket a dokumentumokat örízzük is meg.
A szilvafája szilvahimlő betegség tüneteit mutatja. A Plum pox virus fertőzése okozza a betegséget, a vírustól a fát mentesíteni nem lehet. Levéltetűvel és pollennal más csonthájasokat (őszibarack, kajszibarack, mandula) is megfertőzheti, ezért az ilyen fertőzött fákat érdemes mielőbb kivágni. A beteg fák terméseinek íze eltér az egészségestől (kevesebb a cukor és víztartalma), és számos fajtánál érés előtt a termések lehullanak. Az államilag ellenőrzött oltványok vírusfertőzöttségét az előállítás során folyamatosan ellenőrzik, az árusításnál az oltványokra rögzített növény-útlevél ezt az adatot is tartalmazza.