836. Hétvégi programok Húsvétra
Kíváncsi arra, hogy miért és hogyan készül a hímes tojás? Hogy fest egy igazi kiszebáb? Vagy inkább borozgatnál egyet a szabadban? Hétvégi programokat ajánlunk!
Kíváncsi arra, hogy miért és hogyan készül a hímes tojás? Hogy fest egy igazi kiszebáb? Vagy inkább borozgatnál egyet a szabadban? Hétvégi programokat ajánlunk!
Az ELTE Füvészkertben több éves hagyomány az évente megrendezett Sakura Ünnep, amely a japán cseresznyefa virágzáshoz kapcsolódik.
A zsír egyike szervezetünk fontos tápanyagainak, amelynek azonban túlzott bevitele könnyen egészségügyi problémák forrásává válhat, de megfelelő módon és mennyiségben fogyasztva kifejezetten előnyös szervezetünk számára.
A tél végén, a madáretetési időszak befejeztével új lehetőségek nyílnak a körülöttünk élő állatok megfigyelésére, segítésére. Az alábbiakban felsorolunk néhány lehetőséget, amivel megkönnyíthetjük a költési időszakot.
Nem nehéz a húsvéti asztalt vidámmá varázsolnunk, néhány hímestojás, tavaszi virágcsokor és kezdődhet is az ünneplés.
Ha más megoldás nincs a növény számára, akkor szerintem bírnia kell, bár sok fényt igényel ilyenkor, azt azért figyelembe kellene venni!
Erősen trágyázott talajnál gyakori, hogy a trágya megégeti a gyökérzetet vagy annak egy részét. leírása alapján ez történhetett a virágoknál. A selyemakácra vonatkozó kérdésnél nem adta meg a növények korát vagy méretét. A kikelő magoncoknak 0,5 - 1 literes is elég, később a növekedés ütemétől függően kell átültetni. A selyemakác nem igényli a párát, de az egyenletes meleget és a nedves talajt igen.
Ássa ki a csicsóka növényeket, biztosan lesznek alatta gumók, esetleg kisebbek, mint a szokásos méret. A csicsóka télre a talajban hagyható, amíg nem fagy meg a föld, később is kiáshatja. A csicsóka egyéves növény, a talajban maradt gumók rügyei a következő évben kihajtanak, új növények fejlődnek belőle.
Ezen a virágszáron már nem lesz virágzás csak a sarjat fogja nevelni. A virágzás majd egy másik száron lesz de a virágzás megindulásához a növénynek szüksége van arra, hogy éjszakára hűvösben legyen, legalább 3 hétig, ez indukálja a virágzást. Lehűlés hiányában többnyire elmarad a virágzás. Hűvös alatt a nappali és éjszakai hőfok közötti legalább 10-13 fokos különbséget értem
A küldött képek nem elég élesek a károsító meghatározásához. A ragadós anyag mézharmat, szívó kártevők (pl. pajzstetvek, levéltetvek) képeznek ilyet. A harmadik képen a fehér hosszúkás alakú rovarok mozdulatlanok vagy repülnek? Próbáltam kinagyítani a felvételt, de nem látható élesen a kártevő. A levélen látható zöld, hernyó szerű állat egy hasznos rovar lárvája, ne akarja kiirtani, a mézharmatot termelő rovart fogyasztja. A szívó kártevő ellen az Actara cagy a Careo rovarölő szeres permetezés hatékony, minél előbb permetezze le a lombját. Ellenőrizze, hogy a leveleken kívül az ágakon és a fatörzsön nem élnek-e az állatok. A gömbszivarfákra idén sokan panaszkodtak, hasonló jelenséget észleltek: mintha megállt volna a növekedése. Bizonyára gondozási probléma okozza: a fa gyökérzetét bőségesen és rendszeresen be kell öntözni az esőszegény , forró nyári hónapokban. A vizet ne a törzséhez, hanem a lombkorona szélére juttassa ki.