871. Hajtátáscsúcs felől támad a rózsadarázs
Nem kimondottan veszélyes, de annál látványosabb a hajtáscsúcspusztító rózsadarász kártétele. Nyomában a virágrügyek elszáradnak, lekókadnak.
Nem kimondottan veszélyes, de annál látványosabb a hajtáscsúcspusztító rózsadarász kártétele. Nyomában a virágrügyek elszáradnak, lekókadnak.
A Hulladék Munkaszövetség 2009. május 9-én, a Nulla Hulladék Napon indította útjára nagyszabású programját, amelynek célja, hogy csökkenjen a hazai hulladéktermelés.
Bodazaszörp, akácvirág, füge, mogyoró és még sorolhatnánk. Nem csak ízes, illatos, édes termények, számos gyógyhatással is rendelkeznek. Lássuk, melyek ezek!
Hoztunk egy fantasztikus bodzaszörp receptet, amit kezdők is bátran elkészíthetnek. Videó!
Júniustól messziről illatoznak a virágzó hársfák. Mivel több hársfaj is előfordul hazánkban, fontos, hogy megismerjük, melyikről gyűjthetünk és melyikről nem.
Ha kertjét olyan növényekkel szeretné beültetni, amelyek díszítőértékükön túl a madarakat is vonzzák, akkor a következő növényeket javasolnám, figyelembe véve az Ön által leírt talajtípust is. <p>A madarak többek között a fekete eperfa, fehér eperfa, egybibés galalgonya, kétbibés galagonya, madárbirs, tűztövis, kökény, fekete bodza, húsos som termését kedvelik. <p>Számos faj biztosít fészkelési lehetőséget számukra. Közülük én most csak párat emelnék ki pl. közönséges fagyal, mogyoró, borbolya-fajok, ostorménfa.<br>Figyelmébe ajánlom a témához kapcsolódó cikkeinket.
A túl száraz és a túl hűvös helyen tartott növények levelei is sárgulnak. Tegye melegebb helyre a növényt, úgy, hogy télen se legyen alacsonyabb környezetében a hőmérséklet, mint 16 ° C.<p>Öntözni lehetőleg lágy, szobahőmérsékletű vízzel kell (pl. felforralt vízzel vagy esővízzel), mert a meszes öntözővizet nem viseli el. A gyakori vizes permetezés is kedvező hatású.
Az áfonya mészmentes, erősen savanyú kémhatású talajokat szereti. A homokos talaj enyhén savas pH-jú, amin még szépen fejlődhet az áfonya. Szerintem érdemes megpróbálni.<p>A termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyag-tartalma is befolyásolja. Ezért szervestrágyát, tőzeget, fakérget, esetleg forgácsot kell a talajba keverni.<p>A víz szerepe is kiemelkedő jelentőségű, mert az áfonya sekélyen gyökeresedik. A talaj nedvesen tartását mulcsozással (takarjuk a talajt lehetőleg valamilyen szerves anyaggal pl. szénával, szalmával, fűnyesedékkel, komposzttal) segíthetjük. A tápoldatot többször kisebb mennyiségekben célszerű kijuttatni, hogy elkerüljük a tápanyagok kimosódását. A Bluecrop fajtát ajánlanám, mert viszonylag megbízható termőképességű.
A cserebogarak elleni védelem a biokertészetben is elfogadott módszerekkel főként agrotechnikai, mechanikai úton valósítható meg. <p>Ne telepítse szamócáját erdő mellé illetve gyeptörésekbe! A területet gyommentesen kell tartani, azért, hogy a cserebogarak betelepedését és tojásrakását mérsékeljük. A tövekről le kell rázni és el kell pusztítani a kifejlett egyedeket. <p>A lárvák elleni talajfertőtlenítők piros kategóriásak, azaz a biotermesztésben nem használhatók.
A flamingóvirág érzékenyen reagál az ápolási hiányosságokra. Ha nem virágzik, az főként a nem megfelelő tartási körülményekre és tápoldatozásra vezethető vissza.<p>Egész évben világos helyet igényel, de ne tegye ki a közvetlen napsugárzásnak. Szereti a meleget, ezért télen se legyen környezetében alacsonyabb a hőmérséklet 16 ° C-nál. Öntözni lehetőleg lágy, szobahőmérsékletű vízzel kell (pl. esővízzel), mert a meszes öntözővizet nem viseli el. Földjét tartsa nedvesen. A túl száraz és a túl hűvös helyen is sárgulnak a levelek. Gyakori permetezéssel kellően magas páratartalmat biztosíthat a növénynek. Tápoldatozni kéthetente szükséges.