871. Hajtátáscsúcs felől támad a rózsadarázs
Nem kimondottan veszélyes, de annál látványosabb a hajtáscsúcspusztító rózsadarász kártétele. Nyomában a virágrügyek elszáradnak, lekókadnak.
Nem kimondottan veszélyes, de annál látványosabb a hajtáscsúcspusztító rózsadarász kártétele. Nyomában a virágrügyek elszáradnak, lekókadnak.
A Hulladék Munkaszövetség 2009. május 9-én, a Nulla Hulladék Napon indította útjára nagyszabású programját, amelynek célja, hogy csökkenjen a hazai hulladéktermelés.
Bodazaszörp, akácvirág, füge, mogyoró és még sorolhatnánk. Nem csak ízes, illatos, édes termények, számos gyógyhatással is rendelkeznek. Lássuk, melyek ezek!
Hoztunk egy fantasztikus bodzaszörp receptet, amit kezdők is bátran elkészíthetnek. Videó!
Júniustól messziről illatoznak a virágzó hársfák. Mivel több hársfaj is előfordul hazánkban, fontos, hogy megismerjük, melyikről gyűjthetünk és melyikről nem.
Tisztelt Kertbarát! A banánon ez a fehér lepedék (ami a képen nem látszik mert fény nem vetődik a növényre) a növény természetes nem felhasznált anyagok, és sók formájában történő kiválása, és kicsapoódása látható, vizes szivaccsal érdemes letörölni, letísztítani a növényt. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Luigi! A kép alapján ez a Buzogányvirág (Dieffenbachia) egy fajtája. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele. Bővebben itt olvashat róla: Mit kell tudni a buzogányvirágról (Dieffenbachia)? Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)?
Kedves Aranka! A képen egy kőrislevelű juhar (Acer negundo) van. Nagyon szép növény, lehet cserjekét és faként is nevelni. Van egy flamingó nevű rózsaszínes fajtája, nagyon szép!
Kedves József! A rágásokról lehetetlen megállapítani, de két lapke faj gyakori tápnövénye a képen is látható szamóca (Fragaria sp.). ez a két faj, a: szamóca sodrómoly és a szamóca legyező moly. Védekezni ellene, rovarölő permetszerrel lehet.
Tisztelt Tóth László! Igen ez sajnos előfordulhat a növényvédelmi védekezéskor hogy a gyümölcs hamarabb érik mint az élelmezés egyészségügyi várakozási idő lejárta. Ezért az utolsó permetezésnél ne használjunk 21-30-napos egészségügyi lejáratú szert inkább gyengébb és kevesebb 5-10 napos egészségügyivárakozási idejű szert használjunk a gyümölcsök megvédéséhez. Az utolsó védekezésnél még számoljunk 5-7 nap tartalék időt, vagyis az utolsó permetezést úgy időzítsük hogy az élelmezési ügyi várakozási idő az érés előtt 5-7 nappal járjon le. Ha a növényvédőszer felszívódó szer volt akkor sajnos a szermaradék mennyiségén nem lehet változtatni, ez a növény szöveteibem, sejtjeibe is bekerül, mint vegyület. A kontakt szereknél alapos mosás után csökkenteni lehet a szermaradékot, és feldolgozással, de igazából ott is marad szer a növényi részben. Az egyedüli és legegészségesebb megoldás a permetezési idő, és a permetszer helyes megválasztása. A növényvédelmi munka komoly és felelőségteljes. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu