876. A Balaton és a Duna is bekerülhet a világ 7 csodája közé?
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Piaci árles 2009. május közepén. Az előző év csökkenő árat mutató grafikonja mellett az idei évben csak nem akar olcsóbbá válni a hazai fürtös paradicsom.
Növényvédelmi előrejelzés: 2009. május 2. dekád. Hiába ígérik és várják a gazdálkodók az aranyat érő májusi esőket, amelynek hiányában országszerte már jelentős károk keletkezhetnek.
Piaci árles 2009. május 21. Nem véletlenül doppingol spenóttal Popey, hiszen a finom zöld növény igazi vitaminbomba! Fogyasszuk most frissen, megéri!
Ha május, akkor spárgaszezon: ilyenkor a legfinomabb és a legolcsóbb a spárga. A tisztességes zöldségkedvelő ilyenkor lecsap, és megszabadítja a zöldségest a készleteitől.
Kedves Fleur! Nagyon kicsi a kép. Olyannyira, hogy nem is tudom eldönteni, hogy a levelek pettyesek? Vagy sima, fényes zöldek és a kép a rossz? Fás a szára? Annyit mondhatok, hogy pálmafélére hasonlít és nem az átültetés gyakoriságától függ az, hogy mekkorára nő majd meg. Tudna küldeni egy jobb képet? Köszönöm! Édenkertész
Minden bizonnyal a szárazság okozta a sárgulást. A cikászok szinte minden tartástechnológiai hibára és tápanyaghiányra úgy reagálnak, hogy sárgul a levél. Okozhatja a napégés, a túlöntözés miatti gyökérsérülés, melynek következtében nem tud kellő mennyiségű tápanyagot felvenni és persze a szárazság is. Télen hűvös és világos helyiségben kell teleltetni, mert a melegben száraz körülmények között szintén sárgulnak a levelek, ha pedig folyamatosan öntözi, akkor hosszú, megnyúlt leveleket fog hozni. A tápanyag kiválasztásánál ajánlom a szabályozott leadású hosszú hatóidejű készítményeket, így a jellemző mikroelemhiány (Mg, Fe) könnyebben kiküszöbölhető. Hogyan neveljük a cikászt (Cycas circinalis)? Ötlet a cikász pálma teleltetésére
A fikuszt óvni kell a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól, mert levélhulláshoz vezet. Gyakran gombafertőzések is megtámadhatják, s ilyenkor az erősen fertőzött levelek elsárgulnak, majd lehullanak. Ha csak alevele hullik és nem sárgul, akkor helyre fog jönni, csak át kell tenni egy huzatmentesebb helyre. Ha sárgul, és úgy hullik le, akkor gomba lehet. Gombaölő szert kell kérni a virágboltban, és azzal permetezni.
Hirtelen levélhullást okozhat az alacsony téli hőmérséklet, a kevés fény, a túl sok tápanyag vagy a huzat is. Óvni kell a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól. Ahogy látom, itt a megfázás a probléma. Gyakran gombafertőzések is megtámadhatják, s ilyenkor az erősen fertőzött levelek elsárgulnak, majd lehullanak. Magához fog térni, ilyenkor télen lelassulnak a funkciók, de ha biztosít neki egy huzatmentes helyet és tápoldatozza, rendbe jön.
Valóban nagyon mutatós a fenti levéldísznövény; amely a kroton vagy csodafa egy vékony levelűre nemesített példánya. Valóban víz- és páraigényes, érzékeny a hidegre és a huzatra, ezért télen különös figyelmet igényel. Központi fűtéses lakásban gyakran eldobálja a leveleit, ezt megelőzendő párásítsunk a környezetében, helyezzük védett helyre és szellőztetéskor semmi esetre se hagyjuk az ablak közelében. A pangó vizet sem szereti, ezért tálkájában ne hagyjunk álló vizet.