876. A Balaton és a Duna is bekerülhet a világ 7 csodája közé?
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Piaci árles 2009. május közepén. Az előző év csökkenő árat mutató grafikonja mellett az idei évben csak nem akar olcsóbbá válni a hazai fürtös paradicsom.
Növényvédelmi előrejelzés: 2009. május 2. dekád. Hiába ígérik és várják a gazdálkodók az aranyat érő májusi esőket, amelynek hiányában országszerte már jelentős károk keletkezhetnek.
Piaci árles 2009. május 21. Nem véletlenül doppingol spenóttal Popey, hiszen a finom zöld növény igazi vitaminbomba! Fogyasszuk most frissen, megéri!
Ha május, akkor spárgaszezon: ilyenkor a legfinomabb és a legolcsóbb a spárga. A tisztességes zöldségkedvelő ilyenkor lecsap, és megszabadítja a zöldségest a készleteitől.
A PlanetBio kínálatában talál ökológiai gazdálkodásból származó chia magot: http://www.planetbio.hu/diok-es-magvak/planetbio-chia-magok-organikus-taplalekkiegeszito-100-bio.html. Mexikóban termesztik, családi gazdaságokban, megfelelve az organikus gazdálkodás minden (pl. vegyszermentes) feltételének, de természetesen aprómagkombájn-val takarítják be (mint mondjuk nálunk a kölest vagy a mákot). Az azték zsálya (Salvia hispanica L.) egy egyéves növény, szemben a hazánkban zsályaként ismert orvosi zsályával, ami egy évelő félcserje. Tehát vígan learatható és a következő évben újravethető. Amúgy én is szívesen fogyasztom
Üdvözlöm! Az erkélyen elég problémás a nevelésük, de odafigyeléssel megoldható. Az a lényeg, hogy minden nap öntözze meg és amikor meleg van, akkor reggel és este is. Mivel csak egy cserép föld áll rendelkezésre, ezért rendszeresen tápoldatozza. Nyáron hetente, tavasszal, ősszel hét hetente. A lakásban nem is bírják, tehát mindenképp az erkélyen kell teleltetni őket és kétheti öntözést igényelnek! Ez nagyon fontos a cserepes növényeknél, mert télen amikor kisüt a nap és felmelegszik, akkor a sejtfolyamatok beindulnak, amihez víz kell. A cserépben max fagyott víz van , vagy száraz föld. Gyakorlatilag kiszárad a növény, ezt szokták kifagyásnak elkeresztelni, de ezek nem fagynak meg, csupán víz kell télen is!
Kedves József, nem sikerült képet feltöltenie, kérem ismételje meg. Addig is ezen az oldalon sok leanderbetegség fel van sorolva, képekkel, átfuthatja, hátha megleli, amely Önnél jelentkezett:http://leanderfa.gportal.hu/gindex.php?pg=34588181 Üdvözlettel: Édenkertész
Kedves Ari! A képen egy kőrislevelű juhar (Acer negundo) virágzásban lévő egyede van. Ezekből lesznek a kis helikopterek, ami a magja.
Kedves Hajni! Az első kérdés: A frézia nálunk melegházi dísznövény. Úgy kell a hőmérsékleti igényeit megválasztani, mint mondjuk a fikusznál. Fagyérzékeny, csak tartós jó időben ültesse ki. A második: a krizantémnál a dugványozás a legeredményesebb és legbiztosabb módszer! A magvetés már elég régen volt, ki kellett volna már kelni szerinte. A földbe túrjon bele óvatosan és nézze meg, hogy van-e csíra!