876. A Balaton és a Duna is bekerülhet a világ 7 csodája közé?
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Piaci árles 2009. május közepén. Az előző év csökkenő árat mutató grafikonja mellett az idei évben csak nem akar olcsóbbá válni a hazai fürtös paradicsom.
Növényvédelmi előrejelzés: 2009. május 2. dekád. Hiába ígérik és várják a gazdálkodók az aranyat érő májusi esőket, amelynek hiányában országszerte már jelentős károk keletkezhetnek.
Piaci árles 2009. május 21. Nem véletlenül doppingol spenóttal Popey, hiszen a finom zöld növény igazi vitaminbomba! Fogyasszuk most frissen, megéri!
Ha május, akkor spárgaszezon: ilyenkor a legfinomabb és a legolcsóbb a spárga. A tisztességes zöldségkedvelő ilyenkor lecsap, és megszabadítja a zöldségest a készleteitől.
Nitrogén műtrágyát semmiképp nem adnék neki, hanem kombinált táppal trágyáznám. Figyeljen az egyenletes vízellátásra. Vannak olyan paprikafajták, melyek nem nőnek olyan magasra. Paprika (Capsicum) minden mennyiségben A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek Hogyan védjük a paprikát a baktériumos levélfoltosságtól?
A kecskerágó bokrok inkább lombjukkal díszítenek, annak ellenére, hogy ez a fajta is virágzik áprilistól, zöldes-fehér virágai nem feltünőek. Annál inkább ősszel megjelenő termései, ami hasonló az alábbi kecskerágóéhoz: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/csikos-kecskerago-bemutatasa/3929/
Ha jól látom, a tök leveleit a lisztharmat nevő gomba támadta meg - fehér, lisztes bevonat a leveleken ami később sárgul, elszárad. Lisztharmat elleni szerekkel kezelhető, figyelve az élelmezésegészségügyi várakozási idő betartását. Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen? A krumplibogár akár tarrágást is végezhet a növényen, ekkor nem tud fejlődni megfelelően a gumó. Öntözéssel támogathatja a növényt, és továbbra is tartsa távol a bogarakat: Hogyan védekezzünk a burgonyabogár ellen? Hogyan védekezzünk kíméletesen a burgonyabogár ellen?
Tisztelt Bozótvándor! Nyugodtan vágja vissza, a tő erősebben fog bokrosodni. Általános irányelv, hogy nyár közepéig visszavághatóak a növények, a friss hajtások őszig még be fognak érni.
Gyerekes anyuka és kertész is vagyok, és a mi kertünkben is van tiszafa, de szerencsére nálunk nem volt gond a különböző növények, magvak kóstolgatásával. Ez talán hajlam kérdése, vannak olyan gyerekek, akiknek nem lehet nemet mondani, a kíváncsiságuk felülkerekedik a veszélyérzeten. 3 év felett talán már felfogják, hogy nem szabad mindent megkóstolni, veszélyes lehet. A tiszafa majdnem minden része mérgező, persze nem attól, ha fogdossa, hanem, ha le is nyeli. A kéreg és a levelek nem hiszem, hogy túl vonzóak lennének, de talán a piros termésköpeny, ami ráadásul finom, édes - kiváló madár és kisrágcsáló táplálék - az csábító lehet a gyerekeknek. A húsos résszel nincs is gond, az fogyasztható, csak a belsejében található mag a mérgező. Ha meg tudja beszélni a gyerekekkel, hogy mit szabad és mit nem, én mindenképp megtartanám! Agatha Christie-s sztori az alábbi cikkben: Tiszafa, a 2011-es év fája Tiszafa