876. A Balaton és a Duna is bekerülhet a világ 7 csodája közé?
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Hazánkból a Balaton és a Duna, szomszédainktól a Csorba-tó és a Retyezát Nemzeti Park is versenyben van a világ hét csodája címért.
Piaci árles 2009. május közepén. Az előző év csökkenő árat mutató grafikonja mellett az idei évben csak nem akar olcsóbbá válni a hazai fürtös paradicsom.
Növényvédelmi előrejelzés: 2009. május 2. dekád. Hiába ígérik és várják a gazdálkodók az aranyat érő májusi esőket, amelynek hiányában országszerte már jelentős károk keletkezhetnek.
Piaci árles 2009. május 21. Nem véletlenül doppingol spenóttal Popey, hiszen a finom zöld növény igazi vitaminbomba! Fogyasszuk most frissen, megéri!
Ha május, akkor spárgaszezon: ilyenkor a legfinomabb és a legolcsóbb a spárga. A tisztességes zöldségkedvelő ilyenkor lecsap, és megszabadítja a zöldségest a készleteitől.
Az alábbi címen elérhető, a kérdésre a válasz. Ott egy F. benjamina szaporítása után érdeklődtek, de ez megegyezik a F. elastica szaporításával.
Kimondottan hazai fafajok termesztéséről szóló szakkönyvet nem ismerek, talán legközelebb áll a témához a hazai útsorfákról szóló kiadvány. Sajnos bolti forgalomban nem találkoztam vele, de a Kertészeti Egyetem dísznövénytanszékén árusítják, illetve a soproni Erdészeti egyetemen lehetne még próbálkozni.
A platánlevelek keverhetők komposztba, csak tudnunk kell, hogy valóban lassabban bomlanak le. Mérgező anyagot szerintem csak azáltal tartalmaznak, hogy forgalmas utak mentén sokkal több nehézfém rakódhat leveleikbe. Ha családi háznál nő, szerintem belekeverhető a komposztba.
A képen látható tarka sárkányfa (Dracaena marginata) elég rossz állapotban van. Ha szára puha, nyúlos, akkor valószínű, hogy a túlöntözés hatására el kezdett rohadni. A dracénák általában sokat tűrő, kipróbált növények, ezért is alkalmazzák gyakran irodákban, üzletekben. Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de szerintem nem érdemes tovább próbálkozni ezzel a példánnyal.
Az áfonya legjobban 4,8 és 5,2 pH-jú talajon tud fejlődni. Az egy négyzetméteres talajjavítás valószínű, hogy elegendő számára, csak arra kell figyelni, hogy ez a későbbiekben se veszítsen savanyúságából. (Ne locsolja csapvízzel, trágyázáshoz savanyú kémhatású mulcsot használjon). Ha a talaj túl meszessé válna számára, azt sárguló levelekkel jelezni fogja.