881. Trendi vágott virágok nyáron: flamingó, kála, dália és a kapor
Vigyük otthonunkba a természetet, hogy pozitív energiával töltse fel környezetünket. Ha a divatot is szeretni követnénk, válasszuk az alábbi vágott virágokat.
Vigyük otthonunkba a természetet, hogy pozitív energiával töltse fel környezetünket. Ha a divatot is szeretni követnénk, válasszuk az alábbi vágott virágokat.
Május első heteiben megérkeztek otthonukba az afrikai útjukról visszatérő kék vércsék. A madarászok idén különös figyelmet szentelnek ennek a kis termetű ragadozónak, hiszen az MME 2009-ben az év madarának választotta!
Ha odafigyelünk citrusainkra, hamar észrevehetjük vészjelzéseiket, amiket leggyakrabban nem kártevők vagy kórokozók, hanem nevelési hibák okoznak.
Most már biztosan látszik, hogy az utolsó Orbán napi veszedelem sem a szőlőkben, sem más kultúrában nem hoz fagykárt, de talán egy kis országos esőt igen, a katasztrofálissá váló időjárási helyzet javítására. Növényvédelmi előrejelzés 2009. május vége.
A balkonra ültetett növények fokozott figyelmet igényelnek, hiszen korlátozott mennyiségű víz, föld és tápanyag áll a rendelkezésükre, így folyamatosan pótolnunk kell azokat.
Tisztelt T. Bara! A növényen látható repedés lehet mehanikai sérülés során megtelepedett gombák, és baktériumok kárképe (ezek együttese okozza). A képen a növény ezet a sérülést kaluszosodva kezdi benőni ( a seb begyógyul). A folyékony bűzös váladék pedig a baktériumos fertőzés eredménye. Érdemes lenne a fát réz tartalmú szerrel - Bordoi lé, Rézoxiklord lepermetezni. A permetezés előtt a növny elhaltrészeit levakarni levágni, megtisztítani és permetezés után Fagéllel le sebkezelni (bekenni a teljes felületet). Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A datolyaszilva (vagy kakiszilva) metszését, csak ha nagyon muszáj -koronaritkítás céljából- végezzük! Nem szereti a metszést! A magról nevelt példányok később virágoznak, a szemzett példányok előbb, de néhány évig nem virágoznak, amíg még csemeték. Fontos, hogy kétlaki növény, van hím ivarú és női ivarú növény is, a virágok különböznek. A gránátalma esetében is csak ritkító metszést javaslok, tavasszal. Néhány évesen már virágzik!
Tisztelt Hagara Marianna! A tündérrózsát tőosztással, és magvetéssel lehet szaporítani. A magvetést meleg helyen bent lehet elkezdeni tőzeg és homok keverékébe. A tőzeghomok keverékét egy kis konténerbe cserépbe tegyük bele és abba a magot kb 1-2cm mélyen. Fontos hogy a cserép 2-3cm-es vízben folyamatosan álljon, biztosítva a folyamatos nedvességet a mag csírázásához, a vizi növénynél. A kis levelek megjelenésével a növény körül fokozatosan lehet növelni a víz nagyságát 3cm-ről, az egészen elmerülésig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág van (Aglaonema). A gondozása nagyon egyszerű: hetente kétszer öntözze, nyáron hetente-két hetente tápozza és napos-félárnyékos helyre tegye.
Üdvözlöm! A képeket külön kaptam, de azon látok egy valóban agglegénypálmát (Zammioculcas zammifolia), a kis duggványok, egy bunkólilom (Cordyline terminalis) mellé vannak ültetve. Szerintem át kellene ültetni a növényeket és tápozni, mert eléggé tápanyag hiányosnak tűnnek.