86. Könnyen fejünkre nő a kúszó filodendron
A kúszó növekedésű filodendronok közzé tartozik ez a hálás kis növény, amely igen könnyen gondozható. Mind a gondozás hiányát, mind a rossz körülményeket jól viseli.
A kúszó növekedésű filodendronok közzé tartozik ez a hálás kis növény, amely igen könnyen gondozható. Mind a gondozás hiányát, mind a rossz körülményeket jól viseli.
Igazi túlélő, ez az Ausztráliából származó igénytelen levéldísznövény. Kedvezőtlen körülmények közt - például panelban - is tűrhetően fejlődik.
Három budapesti piacon hasonlítottuk össze az árakat. A felmérésből kitűnik, hogy a biopiacok terményei mennyivel kerülnek többe a hagyományos zöldségnél-gyümölcsnél. De látható az is, hogy a két nagyobbacska biopiac között is nagy árbeli különbség van.
A bio- (ökológiai) gazdálkodás magyarországi története 20 évvel ezelőtt, 1983-ban a Bioklub megalapításával kezdődött. Jelenleg mintegy 120.000 hektáron - mezőgazdaságilag művelhető terület kb. 2%-án - és mintegy 1500 üzemben folytatnak ilyen gazdálkodást.
A lándzsalevél (Rhoeo spathacea vagy Tradescantia spathacea) Közép-Amerikából származó levéldísznövényünk. Lássuk, mire kell odafigyelnünk a gondozását illetően!
A könnyezőpálma (Monstera deliciosa) jól láthatóan mutatja ha nem érzi jól magát. <p>Amenniyben levelei kicsik és ép szélűek maradnak, akkor számára kedvezőtlen életkörüményeire gyanakodhatunk. Ahhoz hogy nevéhez híven hatalmasra nőjön elegendő vízre, tápanyagra és páratartalomra van szüksége. Nem szereti a közvetlen napfényt mert levelei megperzselődhetnek. Válasszon egy világos helyet növényének s amenniyben lehetséges ne mozgassa. Leveleiről érdemes néha lemosni a rárakódott port. <p>További részleteket olvashat a növényről alábbi cikkünkben:
A mamutfenyő gyorsan növő faj. Mély, tápanyagokban gazdag talajt igényel. A sekély meszes talajokat nem szereti. Csak a nagyon fiatal egyedek viselik el a félárnyákot, árnyékot, az idősebb fák szenvednek árnyékban. Idős korukban viszont jobban elviselik a szárazságot, fiatal korukban páraigényesek. A szennyezett levegőjű környezetet nem viseli el. 30-50 cm magasság elérésekor ültesse végső helyére, utána már ne bolygassa. A fiatal egyedeket gyakran és bőven kell öntözni.
Próbáljon meg permetrin + tetrametrin hatóanyag-tartalmú szerrel (Chinetrin) védekezni ellenük.
Próbáljon meg olyan ultrahangos kártevő riasztót beszerezni, amely jó tücsök ellen is. Ezzel sikerülhet távoltartani udvarától a tücsköket.
A bogyókon lévő fehér bevonat a lisztharmat. Ellene június második feléig folyamatosan kell védekezni. A szüret után pedig akár kiegészítő kezelésekre is szükség lehet. Permetezésre dinokap, kinometionát, pirazofosz hatóanyagú szerek javasolhatók.