86. Könnyen fejünkre nő a kúszó filodendron
A kúszó növekedésű filodendronok közzé tartozik ez a hálás kis növény, amely igen könnyen gondozható. Mind a gondozás hiányát, mind a rossz körülményeket jól viseli.
A kúszó növekedésű filodendronok közzé tartozik ez a hálás kis növény, amely igen könnyen gondozható. Mind a gondozás hiányát, mind a rossz körülményeket jól viseli.
Igazi túlélő, ez az Ausztráliából származó igénytelen levéldísznövény. Kedvezőtlen körülmények közt - például panelban - is tűrhetően fejlődik.
Három budapesti piacon hasonlítottuk össze az árakat. A felmérésből kitűnik, hogy a biopiacok terményei mennyivel kerülnek többe a hagyományos zöldségnél-gyümölcsnél. De látható az is, hogy a két nagyobbacska biopiac között is nagy árbeli különbség van.
A bio- (ökológiai) gazdálkodás magyarországi története 20 évvel ezelőtt, 1983-ban a Bioklub megalapításával kezdődött. Jelenleg mintegy 120.000 hektáron - mezőgazdaságilag művelhető terület kb. 2%-án - és mintegy 1500 üzemben folytatnak ilyen gazdálkodást.
A lándzsalevél (Rhoeo spathacea vagy Tradescantia spathacea) Közép-Amerikából származó levéldísznövényünk. Lássuk, mire kell odafigyelnünk a gondozását illetően!
Igen, egy világos mahagóni színű fájú trópusi fafaj( Aucoumea klaineana).
Elvirágzás után nyugodtan levághatja a virágzati szárakat, nem kell megvárni meg teljesen elszárad, így a növény ezalatt az idő alatt energiáját az újonnan növő hajtásokra tudja fordítani.
Kérdése válaszolni az Édenkertész rovarban kicsit nehézkes lett volna, ezért inkább egy cikkben válaszoltam rá.
Erősen mérgezőek a következő szobanövények:<p> - Klívia gyökere <p> - Amarlílisz fajok hagymája <p> - Dieffenbachia minden része <p> - Euphorbia fajok tejnedve<p>Enyhén mérgezők a következők:<p> - Asparagus minden része<p> - Cyclamen gumója<p> - Philodendron fajok levele <p> - Kroton levele<p>A kapcsolódó cikkek között olyan növényeket válogattam, melyek jól bírják a szárazabb körülményeket és tudomásunk szerint nem mérgezőek.
A fővirágzás után az alvórügyekből előbújva újabb virágokkal örvendeztethet meg virágunk. A bimbó megjelenése után 3 hónap múlva virágzik ki az egész virágszár. Ha ez elmarad és a szár elszárad, érdemes levágnunk, jövőre majd újabb virágzati szárat fog hozni. Átültetni kora tavasszal érdemes, ha átlátszó műanyag cserépben volt, ültessük most is ilyenbe, ugyanis egyes fajok gyökerei is fotoszintetizálnak. Ültetőközegül mindig vízáteresztő, kéregdarabokat, mulcsot tartalmazó orchidea földkeveréket kell választani. Tavasztól érdemes hetente orchideatáppal locsolni.