921. Édes élet - amit az édesítőszerekről érdemes tudni
Cikkükben bemutatjuk az édesítőszerek különböző típusait, jellemzőit, biztonsággal fogyasztható mennyiségét, és a hozzájuk kapcsolódó kutatások eredményeit.
Cikkükben bemutatjuk az édesítőszerek különböző típusait, jellemzőit, biztonsággal fogyasztható mennyiségét, és a hozzájuk kapcsolódó kutatások eredményeit.
Míg a P&G nemzetközi vállalat az afrikai szomjazó gyerekeket juttatja tiszta ivóvízhez, addig a hazai piacvezető ásványvízmárka a magyarországi jégviharok károsultjait segíti Szentkirályi ásványvízzel. A két cég képviselője a mai sajtótájékoztatón számolt be az együttműködés részleteiről.
Július elejétől heti 2 alkalommal lesznek jelen az MME (Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület) madarászai és önkéntesei a Margitszigeten. A helyszínen teleszkópos megfigyeléssel, madárdal-hallgatással várjuk az érdeklődőket!
A metélő hagymát otthon az ablakban cserépben is nevelhetjük, de ha van kertünk, akkor a szabadban is jól érzi magát.
A kertben nem baj, ha csípős füstgomolyban főzzük a babgulyást, könnyek között, és az sem, ha a legnagyobb láng fölé tologatjuk a nyársunkat. Ez egy életérzés! A "Sütöttünk a hétvégén a kertben" életérzése. Nem beszélve arról, hogy a gyerekek is nagyon izgalmasnak tartják a tűz körül zajló sürgés-forgást és a sütést.
Lehet öntözéssel kapcsolatos probléma, de meg kellene nézni a leveleit alaposabban, lehet, hogy takácsatka támadta meg. Van a levelek fonákján valami? Esetleg pókhálósodik a növény?
Amik gyönyörűvé varázsolják a szerettei sírját: törpe őszirózsa ASTER dumosus - nyár vége, ősz hegyi ternye ALYSSUM montanum - tavasz vége, nyár kaukázusi ikravirág ARABIS caucasica - tavasz vége, nyár kerti pázsitviola AUBRIETA hybrida - tavasz vége, nyár kárpáti harangvirág CAMPANULA carpatica - nyár mezei szegfű DIANTHUS deltoides - nyár, ősz eleje kaukázusi zergevirág DORONICUM orientale - tavasz, nyár kaukázusi nefelejcs BRUNNERA macrophylla - tavasz
a málnával kapcsolatos kérdésre a mellékelt cikkben talál választ. A leandert először is alaposan zuhanyozza le (vagy slaggal, erős vízsugárral mossa át) a növényt (mindenhol, a fonákra is bőven jusson víz), majd kezelje le Vertimec 1,8 EC-vel (II. forg. kat.) vagy Flumite 200-zal. Ilyen erős kártételnél a kezelés megismétlésére szükség lesz, és maximális eredmény még így sem garantálható. A kifakult levelek visszazöldülni már nem fognak, de az újonnan növő hajtások még védhetők. Permetezni csak szabad térben lehet! Ha pajzstetves a növény, akkor esztétikai okokból a szappanos vizes ledörzsölés is szükségessé válik kiegészítő jelleggel. Kerülje a növény téli tartását száraz, páraszegény, meleg környezetben!
Tudnom kellene milyen orchideáról van szó de (látatlanban)a legtöbb esetben a páratartalom hiánya lehet az ok. Üdv
Nem egészen így van, mellékeltem egy cikket, amiben le van írva, hogy a hajtását kell lecsípni és miért.