921. Édes élet - amit az édesítőszerekről érdemes tudni
Cikkükben bemutatjuk az édesítőszerek különböző típusait, jellemzőit, biztonsággal fogyasztható mennyiségét, és a hozzájuk kapcsolódó kutatások eredményeit.
Cikkükben bemutatjuk az édesítőszerek különböző típusait, jellemzőit, biztonsággal fogyasztható mennyiségét, és a hozzájuk kapcsolódó kutatások eredményeit.
Míg a P&G nemzetközi vállalat az afrikai szomjazó gyerekeket juttatja tiszta ivóvízhez, addig a hazai piacvezető ásványvízmárka a magyarországi jégviharok károsultjait segíti Szentkirályi ásványvízzel. A két cég képviselője a mai sajtótájékoztatón számolt be az együttműködés részleteiről.
Július elejétől heti 2 alkalommal lesznek jelen az MME (Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület) madarászai és önkéntesei a Margitszigeten. A helyszínen teleszkópos megfigyeléssel, madárdal-hallgatással várjuk az érdeklődőket!
A metélő hagymát otthon az ablakban cserépben is nevelhetjük, de ha van kertünk, akkor a szabadban is jól érzi magát.
A kertben nem baj, ha csípős füstgomolyban főzzük a babgulyást, könnyek között, és az sem, ha a legnagyobb láng fölé tologatjuk a nyársunkat. Ez egy életérzés! A "Sütöttünk a hétvégén a kertben" életérzése. Nem beszélve arról, hogy a gyerekek is nagyon izgalmasnak tartják a tűz körül zajló sürgés-forgást és a sütést.
Tisztelt Örsi G.! A képen az alma taplófoltosságának a tünetei láthatók. Ez a betegség elsősorban a tárolókban jelentkezik, de a szüret előtt is megjelenik. A Baldwin és a Golden Delicious fajtán a leggyakoribb. A tünetekre jellemző a hogy a gyümölcs héján elszórtan 2-3mm átmérőjű kerek határozott szegélyű a gyümölcshúsba mélyedő barna foltok láthatók. A gyümölcshúsban a héj alatt barna taplószerű foltok figyelhetők meg. Ezt a gyümölcs romlást tárolási betegséget a kálciumhiány okozza. A talaj nagyadagú kálium és magnézium tartalma okozza (ionantagonizmus). Kerüljük a nagyadagú műtrágyázást, helyette érett istállótrágyát használjunk. Valamint a szüret előtt 3-4 alkalommal 1-2 hetes időközönként kálcium tartalmú lombtrágyával permetezzük le az almafákat. A gyümölcsöt idejében kell leszedni és alacsony hőmérsékleten kell tárolni, kellő szellőzés mellett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Nem a legkönnyebben lakásban tartható növény sajnos. Ennek az oka az, hogy magas páratartalmat szeret és 24 C fok körül érzi jól magát. Javaslom, hogy párásítsa és a talajt tartsa mindig enyhén nyírkosan. Tegye kb 23-25 C-ra és februárban ültesse át jó tőzeges talajba!
Üdvözlöm! A panelban a jó ellenálló növényeket érdemes tartani, pl: pletyka, rákvirág, vitorlavirág stb... Sajnos nehezebben tartható panelban növény a fényviszonyok miatt és az általában száraz levegő miatt!
Kedves Felícia! Ha nem muszáj, akkor javaslom a februárt várja meg legalább, addig is keveset öntözze!
Kedves Ági! Éppen ellenkezőleg! A képen nagyon hasznos gyógynövény van. Ez a máriatövis, népies nevén szamárkóró.