941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Léteznek illatos orchideák is, ha valaki arra az illatra allergiás, akkor igen okozhat; egyébként nem.
A gyökerek tömege mindig azt jelenti, hogy a növény jól érzi magát, éppen ezért nem ajánlatos átültetni, a tápanyagot úgy is mesterségesen pótoljuk. Én nem bántanám. Ha mégis, ami gyökér szabadon van, az maradjon is szabadon, nem szabad eltakarni. Ha nincs átlátszó cserép akkor nincs, nem létszükséglet. Remélem a "föld"az csak elirás volt!
A magokat már csak tavasszal vesse el, jó laza szerkezetű, homokos földbe. A növény selyemkóróféle, közepes vízigényű és naposabb helyet szeret. Nem télálló, a leándernél azért kissé magasabb igényei vannak teleltetés szempontjából. Ez azt jelenti, hogy nagyon sötét helyre azért ne kerüljön. Teleltetési hőmérséklet: min. 10 fok.
A nobile típusu Dendrobiumok gyakran szaporodnak ily módon. Ezeket a bébinövényeket kb. 10-15 cm méret elérése után lehet az anyanövényről eltávolítani és akkor is csak úgy, hogy kitörjük a bébit az anyanövényből. Nem szabad vágni.
Ha túl nagyok és zavaróak, akkor 1/3-ára célszerű a hajtásokat visszavágni. Centiméterben nem célszerű ezt megadni, inkább a hajtás hosszában. Az encián bokrosodását a hajtáscsúcsok csipkedésével lehet serkenteni, ha egy vezérhajtást kiválaszt és meghagy, akkor akár kis fácskává is lehet nevelni!