941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
A tünet alapján tujamoly, vagy atka lehet a tettes. Felszívódó hatású növényvédőszeres permetezés segíthet.
Valamilyen szívó kártevő él a levelek hátoldalán, valószínű körtelevélbolha. Legyen szíves vizsgálja meg a tünetes leveleket, és küldjön róluk közei képet, csak az alapján tudok javasolni védekezési módot.
Olyan betegség nincs, ami ennyi féle növényt megtámad. A baj a növényeknél nem azonos. Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről!
Igen. Mivel leveleinek minden részéből regenerálódik a teljes növény, legegyszerűbb, ha leveléről szaporítjuk. A lehullott leveleket ültessük nedves homokba, tegyük világos helyre. Egy év múlva cserepezhetjük. Átültetése tavasszal aktuális.
Az oldalukat fokozatosan, tavasz végétől egészen nyár végéig, (utolsó időpont van) több nyírás alkalmával lehet metszeni. A csúcsát hagyja megnőni a kívánt magasságig, majd attól fogva a tetejét is nyírhatja. Fontos, hogy kapjon elég vizet és tápanyagot is. Ja, és a fás részekig ne vágjon vissza!