941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Helló! Trópusi növényekről nem tudok 100 %-os biztonsággal nyilatkozni, de én nem merném visszavágni. Próbálj neki teleltető-helyet találni, vagy az elajándékozás mellett is dönthetsz.
Homokos talajba is lehet bármilyen gyümölcsfát telepíteni. A siker nyitja egyrészt a vízmegkötést segítő érett szerves trágya, komposzt rendszeres pótlása, gyümölcsös telepítésénél az 1x1 méteres gödörbe bekeverve, illetve évente felszíni beforgatással. Nagyon jó eredményeket lehet elérni homokos talajon az Agroblen hosszú hatású műtrágyával. Gyümölcsfák telepítséhez a 11+22+09+6MgO 8-9 hónap hatástartamú változatot, a telepítésékor, illetve kétévente, zöldségfélékhez (eper is) pedig a 20+10+10+4MgO (5-6 hónap) változatot évente palántázás előtt adagolva. Fontos, hogy a növény gyökere közvetlenül ne érintkezzen a műtrágyával. Mehet a Meggy,szilva, szilva, szőlő, minden, amit szeretne, csak a megfelelő gondozást kell biztosítani és szépen fog fejlődni.
Bár a fenyőnek elég nagy gyökerei vannak, semmiképp ne vágassa ki. Ha eddig nem repedeztek meg a ház falai, már nem fognak. Nem jellemző, hogy a fenyőfa nagy kárt tenne a ház alapzatában. A járda burkolatát fel tudja nyomni, de a ház alapzatát ritkán. Akkor, ha közvetlenül (1 méter) a ház mellé lett ültetve. Mellette szól még, hogy örökzöld, mókusok és madarak otthona lehet. Üdvözlettel, Édenkertész
A körte csipkéspoloska ürülékcseppjei és a 2. képen a rovar kifejlett alakja látható. Lárvái és a kifejlett poloska szívogatják a leveleket. Áprilisban bújnak elő telelésükből, a lárvák júniustól károsítanak. 2. nemzedéke júliustól károsít szeptemberig, amikor telelőre húzódnak. A téli lemosó permetezés a fakéreg repedéseiben áttelelő alakot gyéríti (Biola, Vektafid A, Agrol). Később az egyéb rovarkártevők ellen alkalmazott szerekkel végzett permetezés a körte csipkéspoloska egyedeit is gyéríti( Decis, Karate, Sherpa, Actara, Alsystin, Chess).
Az átültetést erősen befolyásolja a növények kora: az idős cserjék esetében is a gyökérzet sérülése miatt az eredés bizonytalan. A szelídgesztenye fa átültetését, ha 10 évesnél idősebb, nem javaslom, inkább új oltványt ültessen.