941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Magról ültetés A magokat ültetés előtt 1 napra áztassa meleg vízbe. A magokat a virágföld felszínére vesse. Fény szükséges a magok csírázásához. A csírázáshoz 15-18°C az optimális hőmérséklete. Földjét tartsa nedvesen. A csírázás általában 2-4 hét. Ha csírázáskor és magonc korban alulról melegen tudja tartani földjét, a növekedés meggyorsítható és növényünk már az első évben is virágozhat. kiültetni sak tavasszal lehet. Addig a lakásban a helye. Az angyaltrombita teleltetése és metszése Ősszel a növényt a ház egy hűvös helyére kell tenni és ott átteleltetni. Ha rendelkezik üvegházzal, akkor az angyaltrombitát ott a földbe is kiültetheti. Hetente egyszer öntözze meg. Tavasszal vegye ki a növényt az edényből, és körben messe meg a gyökeret. Töltse meg az edényt virágfölddel. Magas tápanyagigénye miatt keverjen a virágföldhöz lassan ható szerves trágyát. Átültetés után újból rendszeresen öntözni kell. A növényt május közepén messe meg. Csak a túl hosszú, túl vékony és az elhalt ágakat távolítsa el. A megmetszett növény akár 1,5 magas is lehet és akár évtizedekig is örülhet ennek a trópusi remeknek.
A sombokor alig igényel gondozást, a téli hideget is jól tűri. A napos helyet kedveli, árnyékban nem terem gyümölcsöt és nem is nagyon nő. Jó talajt igényel, ezért meg kellene trágyázni. Ne vágja ki! Ha elég fényt kap és a talaja is jó, magához fog térni!
Az Erdei pajzsika, Pistike való a fürdőszobába, Flamingó, Broméliafélék, Beaucarnea recurvata magyarul elefántláb pedig kiválóan viseli a távfűtéses lakás levegőjét.
Az első képen egy vitorlavirág - Spatyphillum, míg a másodikon egy Guzmania látható, mindkét növényről részletesen olvashat az Édenkert.hu magazinban.
A dió gyökerei olyan allelopátiás anyagot termelnek, amely minden növény növekedését gátolja, így a gesztenyéét is, ezért nem ajánlatos a dió közelébe ültetni. Otthoni szaporításával nem igazán kísérleteznék, inkább faiskolában nevelt oltványok beszerzése ajánlott a gyorsabb növekedés és a kórokozómentes szaporítóanyag miatt.