941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Üdvözlöm! Az első kérdésre a válaszom: ilyenkor ideális kiültetni a Sárkány kontyvirágot (Dracunculus vulgaris)! A tövét érdemes azért betakarni egy kis kupacolással. 15-20 cm mélyen érdemes ültetni a gumót. A második: át is lehet teleltetni az edénybe, de - mivel télálló - ősszel is el lehet őket ültetni, mégpedig úgy, hogy a sarjhagymákat levéve tudjuk is szaporítani. Egyébként a tavasszal elültetett hagymák már nyáron virágba borulnak, a telelés mindenképpen hidegebb helyen történjen, mert a fejlődéshez kell a hideg hatása! Azt javaslom, hogy teleltesse át őket sötét hűvös helyen, és tavasszal ültesse el!
Tisztelt Simon Andrea! A legtöbb, amit egyelőre tehet, hogy folyamatosan öntözi a selyemfenyőt. Az örökzöldeknél a kiszáradás jelei némi fáziskéséssel jelentkeznek, a mostani lombhullás valószínüleg nincs összefüggésben a kiszedéssel. Az "örökzöldek " is váltják lombjukat. Tavasszal, az intenzív növekedés időszakában ez feltűnő, később kisebb mértékű, de folyamatos. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Legyen olyan kedves a gyökerét öntözni Atonik készítmény vizes oldatával. Egységnyi vízbe a cimkén megjelölt permetlé készítéshez szükséges mennyiség 4X mennyiségét legyen kedves adagolni. Javaslom a zöldítő helyett a Damisol cég Kondi nevű készítményét. Egyik termék sem jelentősen drága, de a hatása vélhetően eredményt fog hozni! Üdv: Növényorvos
Kedves Bálint János! A magyar nevekkel mindig csak a gond van :) Ilyen nevű növény azt hiszem, hogy nincs is, de mindenképpen pázsit fűféle, ha van is. Szerintem Ön a Festuca glauca 'Eisvogel' (Deres csenkesz)-re gondolt! Bár sok fűféle kapható, ami ezüstös, illetve ezüst színű. Ezek általánosságban áttelelnek a mi éghajlatunkon, de az óvatosság miatt és a fagyok miatt érdemes nagyon mérsékelt öntözés mellett - kéthetente egy kis víz - fagymentes helyen (pl.: garázs, lépcsőház) teleltetni tavaszig, amikor is kiültethető a kertbe!
Kedves Czolos! Az alany hajtott ki oltványa tövében. Feltétlenül szabaduljon meg tőle minél hamarabb, mert megerősödve elnyomja a ráoltott nemest. A fénykép alapján az alany bokor jellegű fűzfajtának tűnik, ami feltehetően nagy (2-3 m széles és magas) lesz. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő