941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Sajnos ha a fát teljesen ellepték a tetvek, annyira, hogy már nem kellemes a közelében tartózkodni, nem menekülhetünk a permetezés elől. Mivel nagy fáról van szó használjon felszívódó permetlevet, amely azokba a növényi részekbe is eljut, ahová esetleg nem került permetszer. Ilyen szer a Chess 25 WP. <p>További információt talál alábbi cikkünkben:
A diófán két levéltetűfaj is szívogat, ezek tömeges elszaporodásakor nem menekülünk a vegyszeres védekestől. Mivel nagy fáról van szó használjon felszívódó permetlevet, amely azokba a növényi részekbe eljut, ahová esetleg nem került permetszer. Ilyen szer a Chess 25 WP. <p>További információt talál alábbi cikkünkben:
A leander (Nerium oleander) kimondottan vízigényes növény. Virágzása alatt nem okozhat problémát, ha tálkája többször vízben áll. Időszakos vízhiány tápanyaghiánnyal kiegészítve viszont lehet okozója az alsó levelek elvesztésének. Nyár folyamán rendszeresen tápoldatozzuk. <p>Július-augusztusban fejdugványról könnyen meggyökeresedik. <p>Bővebb olvashat a leanderről alábbi cikkeinkben:
A körte gyümölcskártevői közül a legfontosabbak (bár egyik sem bogár) az alma- (Laspeyresia pomonella) és a körtemoly (Laspeyresia pyrivora), amely a gyümölcs magvait rágka ki. Védekezni a peterakás előtt lehetséges (Június második felétől). <p>A poloskaszagú körtedarázs a fiatal apró körték idő előtti tömeges hullását okozza, másrészt a fejlődő lárva a gyümölcs húsát rágcsálja, jelentős mennyiségű ürüléket hagyva maga után. Védekezni ellene még korábban, a sziromhullást követően célszerű.
Az új nemesítésű, hibrid növényeknél gyakran előfordul, hogy nem teljesen ugyan azok az igényeik, mint a közvetlen rokonának, a telt virágú fajták akár érzékenyebbek lehetnek. A hibrid pistikéknél is előfordul, hogy a virágos szakaszt egy virágtalan szakasz követi, ezért a nyár folyamán több napig is nélkülöznünk kell virágait.