941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Kedves Andrea! Ez egy kutyatej-féleség, a neve: Euphorbia umbellata.
Kedves Györgyi! A túlöntözés és a száraz levegő okoz ilyen tüneteket. A túlöntözés folyománya lehet a gombabetegség megjelenése. Javaslom, hogy tavaszig keveset öntözze (kb.: 7-8 naponta kevés víz) és világos napos helyre tegye. Champion nevű szerrel permetezze le, az a bacikra is hatásos! Az átültetést tavaszra ütemezze, milyenkor telel. Persze! Van kimondottan citrusféléknek forgalmazott tápoldat! Ezt gazdaboltokban, kertészetekben meg tudja venni! Tavasztól heti rendszerességgel javaslom a tápoldattal való öntözést!
Kedves Kriszta! A Bougainvillea a terv szerint járt el! :) Ilyenkor telel és amikor hűvösebb helyre bevisszük, akkor lehullajtja a leveleit és a virágait (ami szintén levél, fellevél, mint a mikulásvirágnál). Vissza kell vágni a hajtásaiból, nagyon kevés vízre van szüksége ilyenkor, arra azonban vigyázzon, hogy 6 C-nál ne legyen hidegebb, mert azt nehezen tűri. Tavasszal kezdje el bőségesen öntözni, illetve tápozni és nagyon gyorsan kihajt, összeszedi magát!
Kedves Brigitta! Igaziból ez egy eléggé ellenálló, szobabarát faj! Javaslom, hogy mindenképpen várja meg, amíg kiszárad a földje, addig semmiképpen se öntözze! Párásítani sem kell. ablak mellett jó helyen van és télen elég ha 7-10 naponta megöntözi. Egyébként jól tűri a szárazságot!
A közönséges aranyeső (Laburnum anagyroides) szaporításának legcélravezetőbb módja a magvetés, de bujtással is lehet próbálkozni. A sokszor hasonló néven emlegetett aranyfa (Forsythia) esetében ezzel ellentétben dugványozással érhetünk el nagyobb eredményt.