941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Üdvözlöm! Ezeket a növénykéket ilyenkor tavasszal érdemes kiszedni, minél nagyobb föld labdával és a gyökerekre nagyon vigyázva! Ezekből kiválóan lehet sövényt telepíteni, viszont a 20 cm-es növényekből elég sokára lesz sövény, szerintem (ha minden ideális: trágya, víz, napfény) kb 5-8 év.
Kedves Csaba! A babérmeggy jól alakítható, metszhető cserje. Fává lehet alakítani, mégpedig úgy, hogy az oldalágakat tőből nyugodtan le lehet vágni, a kívánt korona magasságig. a koronát aztán lehet tetszés szerint alakítani. Bonsainak is szerintem simán nevelhető növény.
Kedves Andrea! A ficus ültetőközege már nem tartalmaz kellő mértékű tápanyagot és a szerkezete sem megfelelő a hosszabb távú tartásra. Javasolnám amint teheti ültesse át friss bonsai ültetőközegbe. Az öntözést áztatásos technikával ajánlott elvégezni. De vissza térve a levelek állapotára. A lombhullás ebben az időszakban életszerű jelenségnek számít, hamarosan megjelennek az új hajtások és a régebbi leveleket eldobálja (általában a fás szár alsó harmadában elhelyezkedő levelekre gondolok). A felső harmadban lehullott leveleknek az öntözés helytelen módja, a helyváltoztatás (pl: boltból átkerült a lakásba) is lehet az oka. Az aklimatizálódás eltarthat 3-5 hétig is ebben az időszakban a sűrű lombvesztés nem kizárt. Ha sikerült kiválasztania a megfelelő helyet akkor minimum 1 -2 évig ne vigye más helyre had szokja meg a lakás fénymennyiségét, páratartalmát és hőmérsékletét. Összegezve a fácskának nem látom komoly baját. Javasolnám az átültetését , valamint 3 hetente (vegetációs időszakban 2 hetente) bonsai tápoldattal való öntözését. Üdvözlettel Hirth János
Kedves Erika! Azt javaslom, hogy kicsit ültesse mélyebbre a növényt, amíg érzi, hogy biztonságosan stabilan áll. Az elszárad leveleket egyszerűen vágja le, valószínüleg az átültetés kissé megviselhette, de szerintem rendbe jön!
kedves Olvasónk, itt minden információt megtalál: http://www.chiamag.com/ üdv