941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
A zebralevél (Calathea) egyik gyakori kártevője - főleg száraz körülmények között- a takácsatka. A takácsatka veszedelmes kártevő, mert képes teljesen elpusztítani számos melegházi vagy szabadföldi termesztésű növényt. A növényeket a szívogatásával károsítja, ennek jele a levelek színén megjelenő apró, halvány szívásnyomok, melyek idővel egybeolvadhatnak. A levél fonákát az atka finom szövedéke fedi, ha ezt megtaláljuk, biztosak lehetünk a kártevő kilétében. Először is egy gyors zuhanyt javasolnék 2-3 naponta megismételve, ha nem segít, permetezni kell az alábbi szerek valamelyikével: Honnan tudjuk, hogy a növényeinket takácsatka károsítja? Calathea concinea - a kényes szépség
Kedves Edit! Ilyen hagyományos, sekély balkonládában egynyári virágokat javaslok csak nevelni. Hosszútávon a cserjéknek, kis örökzöldeknek is legalább 35-40 cm mély ládára lenne szükségük. Így hamar beszövik majd a ládát, nyáron szomjaznak télen pedig kifagynak. Javaslom szerezzen be mélyebb ládákat, melyeket felfüggeszthet az ablak alá. Ennyire árnyékos helyre a borostyánon kívül nem nagyon tudok mást javasolni, még a japán kúszólonc és a vadszőlő jön szóba, de őket gyakrabban kell metszegetni, mert gyorsabban befutják a területet. Ládánként két törpe lomblevelű örökzöldet és egy futónövényt javasolok maximum. Tűlevelű örökzöldeknek itt túl sötét van sajnos. Lehet, hogy a kúszónövényt el is lehetne hagyni és egyszerűen törpe babérféléket beültetni, az önmagában is szépen takar. Üdvözlettel, A Stipa Szakértője Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában! Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? A borostyán (Hedera Helix)
A bakopa (Bacopa monnieri) eredeti élőhelyén valóban évelő növény, nálunk fagyérzékeny, de ha sikerült egészésgesen átteleltetni, valóban új életre kelthető egy metszéssel. Bátran vágja vissza a hajtásait márcisu végén-április elején, főleg, ha azok felkopaszodtak. A hajtásai viszonylag törékenyek, ezért sem éremes hosszú lecsüngő hajtásokat meghagyni a növényen. A metszés után érdemes intenzívebb növekedésre sarkallni folyékony tápoldattal. Közepes fény-, és vízigényű, a nyári forróágot kevésbé viselő faj. Legszebben függőkosárban mutat. Miben rejlik a szép balkon sikere? 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak 10 napimádó egynyári virágágyba, balkonládába
Egy gyönyörű, korai virágunk ő, az illatos hunyor (Helleborus odorus) A fekete után a legkorábban nyíló hunyorfaj, a hóvirággal egyidőben virágzik, védett növény, hazánkban csak a Mecsekben és Dél-Dunántúlon honos. Virágai sárgászöldek, illatuk némileg a bodzáéra hasonlít. Számos nemesített fajtája kapható már a kertészetekben. 10 kedvelt tavaszi virág Kora tavaszi hagymások - nem a hóvirág az első!
Kedves Noémi! A sövény fajtája a levélből nem derül ki, és kép nélkül nagyon nehéz bármire is gondolni az ültetésről. Ami nagyon fontos egy ültetés kapcsán, hogy segítsük a növény hajszálgyökér képződését. Erre javasolni tudom a Smaragd Extra ZN/Mn készítményt lombhullató növények esetében. Talán a trágyázást is jó lenne gyorsan lebontani mikroorganizmusokkal mint az Em bio. Webáruházunkban megtudja vásárolni a javasolt kezelés hozzávalóit: https://kertfuvesites.hu/Ulteteshez-gyokeresedest-serkento-smaragd--extra-zn-mn/termek/3/ Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Hogyan ültessünk fát, bokrot a kertünkbe?