941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Próbáljon meg az alábbi oldalon szaknévsorunk tagjaitól árajánlatot kérni:
Ha semmilyen kórokozó vagy kártevő nem található a növényen, akkor nagy valószínűséggel valamilyen tápanyaghiányban szenved a növény. Magnézium hiánytünet előfordulhat olyan esetben is, ha a talaj savanyú és kötött állapotban van a magnézium. Fenyőkön az idős tűlevelek csúcsa, majd az egész levélke elszárad. Káliumhiány is hasonló tüneteket produkál-ez mészben szegény, kötött talajon gyakran előfordulhat. Az előbbin magnézium tartalmú műtrágyák segítenek az utóbbi mésztrágyázással orvosolható.
A kérdezett fajta nem tuja, hanem a virginiai boróka egy felfelétörő ágú fajtája. (Juniperus virginiana ´Spartan´) Kellemes mohazöld színű tűleveles hajtásai szorosan, mereven felfelé nőnek. Gyorsan terjed, mivel a szárazságot, meszes talajt jól tűri, nem fagyérzékeny. Egyenletes víz és tápanyag ellátottságú talajban, napsütötte kertrészben dinamikusan fejlődik. Ültethető nyírott és nyíratlan sövénynek, változatos lombozatú dísznövények társaságába. Metszéssel tömörebb oszlopos növénynek nevelhető.
A hangyák megjelenése valóban alátámasztja, hogy tetves lett a trombitafolyondár, a hangyák ugyanis a tetvek által kiválasztott mézharmatot szívesen nyalogatják. Levéltetvek elleni szerekkel kell permetezni, ha tömegesen elszaporodik a növényén. <p>Alábbi cikkeinkben a növényről és a tetvekről olvashat:
A képen látható virág: nagyvirágú pipavirág (Aristolochia elegans) Brazíliai kúszócserje. Dísze, az akár 15 cm-t is elérő virága. Futónövény, de nem túl gyors növekedésű, a tűző naptól és az erős széltől védett helyet igényel. Kisebb dézsában is nevelhető, de támasztékot igényel. Teleltetni 14-16°C-on, világos helyen szükséges, a talaját télen se hagyjuk teljesen kiszáradni. Gombabetegségekre érzékeny. Télikertben áprilistól novemberig is virágozhat.