941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
Ez a hibrid begónia faj (Begonia x corallina) rendkívül gyors növekedésű, törzses fává is nevelhető. Világos, de tűző naptól védett helyen tartható, inkább télikertben mint szabadban. Teleltetni 16-18 °C-on, világos helyen az optimális. Savanyú talajt és lágy vizet igényel, kedvező körülmények között akár méteresnél is nagyobbra nöhet.
A selyemakác melegigényes növény, kiskorában hajlamos visszafagyni. Árnyékos, északi oldalon előfordulhat, hogy nem virágzik, de az is lehet, hogy még fiatal a fácska, s várni kell pár évet.
Nem igazán szerencsés a magas klórtartalmú fürdővizet a konyhakertben szétlocsolni, mert a klórra érzékenyebb növényeken klorotikus tünetek jelentkezhetnek.
Talajlakó kártevők közé tartozik a cserebogár pajor, drótkérgek, lőtücsök stb. A lótücsök befogásáról az alábbi cikkünkben olvashat. <p>Ha már káros mértékű a kártevők elszaporodása, akkor a talaj felszínére kell kiszórni BASUDIN 5G granulátumot, majd 20-30 cm mélyen kell a talajba dolgozni.
Igen, ha túl nagyra nő, lombkoronája kordában tartható, de őszi metszés helyett inkább a tavaszit ajánlom.