941. Taplógomba - mit tehetünk ellene?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
A fiatal facsemetéken és az idősebb fákon is gyakran tapasztalható, hogy a még be nem forrott oltáshelyeken, vagy a megrepedt kérgeken gombatestek képződnek. Mit tehetünk ellenük?
Ha nincs kert, a balkon is jó. Vagy az ablakpárkány. A mindennapi fűszereinket, kedvenc gyógynövényeinket ott is termeszthetjük. Lássuk, mennyi mindenért érdemes bazsalikomot nevelni!
Ajándékba kapja a palántát az első 5000 jelentkező az Európai Bizottság "Klikkelj a fákért!" faültető kampánya során. A facsemetékért 10 EU-tagállam – köztük Magyarország – fiataljai jelentkezhetnek az e célra létrehozott honlapon.
Az idén édes, zamatosan lédús dinnyékre számíthatunk! Ezen a héten is megmutatjuk, milyen áron adják a zöldségeket és gyümölcsöket itthon és külföldön.
Már a neve is csiklandós: Ambrosia elatior. Egy növény, amely szépen csengő latin neve ellenére az allergiában szenvedők egyik legkegyetlenebb ellensége. Ma Magyarországon minden 5. ember köhögve, tüsszögve küzd ellene a nyári és az őszi hónapokban. Mit tehetnek?
A ricinus (Ricinus communis) valóban egyéves növény, a tél beálltával elfagy. A magjait áprilisban kell állandó helyre vetni. A magjaival óvatosan kell bánni, mert erősen mérgező.
Pergola befuttatására olyan növényt kell választanunk, ami nem olyan gyors növekedésű, hogy egy év alatt befussa a pergolát, aztán ne tudjon majd merre nőni. <p>Lehet már olyan kivit (Actinidia sp.) kapni, ami fagyálló, s alkalmas futtatásra; szép virágúak a különböző iszalag (Clematis alpina, C. vitalba) fajok, vagy a loncok közül a Lonicera x brownii, na és persze a különböző futórózsák.
A banán télen-nyáron sok fényt, vizet és tápanyagot igényel, különösen a nyári hónapokban. Bár ilyenkor nem szokás, de mégis segíthet a banánon, ha még idén friss, tápanyagban gazdag virágföldbe átülteti.
Az istállótrágyát lehetőleg ősszel kell kiszórni és ásással a talajba forgatni. Így a szerves anyag tavaszig elbomlik, a tápanyagok pedig a növények gyökerei számára felvehetővé válnak. Amennyire a gyökerek engedik közel lehet menni a fákhoz is. <p>Bővebben alábbi cikkeinkben olvashat a trágyázásról.<p>A lopótök akkor szedhető amikor héja megvastagszik és kisárgul, szára kemény és barna lesz. Legajánlatosabb az első fagyokig a növényen hagyni, majd néhány centis szárral kell leszedni. Majd meg kell mosni 3%-os hiperolos vízben, majd huzatos, aránylag meleg helyen ki kell szárítani.
Ha már kora tavasszal virégző évelőket szeretne kertjébe, érdemesebb cserepes évelőt vásárolni - már kb. 150 Ft-tól kezdődnek ezek árai. Kora tavaszi magvetéssel inkább csak a következő évi virágzás garantált.