986. Leiratkozás a Heti Hírállat c. hírlevélről
Sikeresen leiratkoztál a Háziállat Magazin hírleveléről.
Sikeresen leiratkoztál a Háziállat Magazin hírleveléről.
Népiesen uborkaszagú fűnek is nevezik. De elterjedt a borvirág, báránynyelv, hegyes útifű, elnevezése is. Nem csak dísze a kertünknek, de csodálatos gyógynövény is. A receptet most megosztjuk önökkel!
Latin elnevezése is a mitológiához köthető. A görög hős, Achilleus nevéből származik. A monda szerint a gyógyításban járatos kentaur, Chiron ismertette meg a harcossal a sebgyógyításra alkalmas cickafarkfüvet.
A szépítészeti eljárások mekkájában, Amerikában, a kutatók újabb felfedezéssel álltak elő a hosszú élet titkát keresve. Megtalálták végre?
A mindennapjainkat átszövi az érzelmek megközelítésének, kiváltásának ezernyi meg ezernyi módja. Az emberi érzelmek, és azok megszámlálhatatlan kombinációja határozza meg a művészeteket. Bennünket is irányítanak. De hogyan?
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola