986. Leiratkozás a Heti Hírállat c. hírlevélről
Sikeresen leiratkoztál a Háziállat Magazin hírleveléről.
Sikeresen leiratkoztál a Háziállat Magazin hírleveléről.
Népiesen uborkaszagú fűnek is nevezik. De elterjedt a borvirág, báránynyelv, hegyes útifű, elnevezése is. Nem csak dísze a kertünknek, de csodálatos gyógynövény is. A receptet most megosztjuk önökkel!
Latin elnevezése is a mitológiához köthető. A görög hős, Achilleus nevéből származik. A monda szerint a gyógyításban járatos kentaur, Chiron ismertette meg a harcossal a sebgyógyításra alkalmas cickafarkfüvet.
A szépítészeti eljárások mekkájában, Amerikában, a kutatók újabb felfedezéssel álltak elő a hosszú élet titkát keresve. Megtalálták végre?
A mindennapjainkat átszövi az érzelmek megközelítésének, kiváltásának ezernyi meg ezernyi módja. Az emberi érzelmek, és azok megszámlálhatatlan kombinációja határozza meg a művészeteket. Bennünket is irányítanak. De hogyan?
Tisztelt Niki! A képen látható bábot lepkész kollégák végül az aranybagoly lepke bábjaként határozták meg. Ezen belül is nagy valószínűséggel az ezüstgammás aranybagoly lepke bábjáról van szó. Védekezés: vagy Mospilan 20SP-vel vagy Dimilin 25WP-vel. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
A liliomfa (magnolia) fajok többsége kifejezetten savanyú talajt igényel. Ha nem ilyenben él, akkor lép fel a levelek sárgulása, később elhalása. Ha olyan egyedet ültetett, mely csak savanyú talajban érzi jól magát, akkor a növény talaját a fa élete végéig savanyítani szükséges. Persze az ültetéskor már savanyú talajt kellett volna neki kialakítani. Erre a tőzeget használják. Mivel a fa gyökere folyamatosan nő, és újabb talajrétegekbe hatol, ezeket is savanyítani kellene. Utólagos savanyításra az ecetes beöntözés eszköze marad: 10 liter vízbe 1-2 evőkanál 20 %-os ételecetet oldjon fel és azzal öntözze a fát. Érdemes a fa lombját Wuxal szuper 0,2-0,4 %-os oldatával permetezni, a műtrágya oldatban lévő elemek az enyhe sárgulást visszafordítják, visszazöldítik a leveleket. A permetezéshez tapadásfokozó anyagot feltétlenül adjon. A tőzeg fakorona alatti talajába dolgozva vagy a felszínére kiterítve is savanyítja a talajt, de a bemosódása meglehetősen lassú.
Tisztelt Erzsébet! A betegség kocsánybénulás, amit magnézium és kalciumhiány okozhat. A kártétel magnéziumot és kalciumot tartalmazó lombtrágyával vagy tápoldattal csökkenthető. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mamzer! A gyümölcs belül általában valamelyik rovarkártevő lárvája károsítja, de nagyon ritkán gomba fertőzés is előfordulhat. Permetezni nem nagyon lehet ellene, a tavaszi lemosó permetezés és az ezt követő rendszeres permetezés sokat segít!
Üdvözlöm! A tetvek imádják a leandert, ez nagyon gyakori probléma. Javaslom, hogy permetezze le Mospilan nevű szerrel és meg fog szűnni a tetvesedés!