996. Együnk bükkfa kérget!
Európa nagy részén évszázadokon át ismert ínségeledel volt a fakéreg. A tölgy, a bükk, a fenyő kérgét megőrölve lisztpótlónak használták. Sokszor még fűszerport is kevertek hozzá. Kipróbáljuk?
Európa nagy részén évszázadokon át ismert ínségeledel volt a fakéreg. A tölgy, a bükk, a fenyő kérgét megőrölve lisztpótlónak használták. Sokszor még fűszerport is kevertek hozzá. Kipróbáljuk?
Az ókori Egyiptomban a termését görcsoldó gyógyszerek készítéséhez használták. Mi elsősorban fogpiszkálófűként ismerjük és virágoskertünket díszíti.
Ami új és modern, még nem feltétlenül a legjobb. Az ecetes olló szakállas vicc, némelyik folttisztító pedig szinte aranyárban van. Talán mert az ember is szublimálhat tőle, nem csak a folt. Ha azonban nem vagyunk minden hónapban anyagilag "megizmosodva", kímélnénk a környezetet, ugyanakkor nem akarunk "Ágnes asszony" moráljában mosni, akkor nézzünk szét a konyhában, mert van megoldás!
Fröccs... Mely tisztességes magyar ember ne ismerné eme szó jelentéstartalmát? Bor és szóda, e két klasszikus összetevő által alkotott aranyszínű, gyöngyöző ital. De nem mindegy, hogyan keverjük! Kérhetünk lakófröccsöt, sőt kaphatunk egy maflást is...
Minden olyan olívaolajat, amelyet mechanikus eljárással nyernek, „szűz olívaolajnak” hívnak. A savasság és az íz alapján aztán osztályozzák őket. Nem minden szűz olívaolaj, de minden olívaolaj szűz. Csak nem egyformán...
A banán kifejezetten fényigényes, 20-23 fokot és bőséges locsolást igénylő szobanövény. Kéthetenkénti tápoldatozást meghálálja, de a tél közeledtével csökkenthető az öntözés és a trágyázás adagja. <p>További információk a banánról alábbi cikkeinkben olvasható:
A hazai klímában sem a narancsnál sem a mandarinnál nem számíthatunk termésre, de a citrommal sikeresebben próbálkozhatunk. <p>Erről szólnak alábbi cikkeink is:
A rózsametszés ideje tavasszal jön érkezik el. A futórózsákról elegendő csak az elhalt vagy visszafagyott részeket eltávolítani, nem igényel olyan erős metszést mint a teahibrid rózsák. Később a három négyéves vesszőket ujra tőből kell eltávolítani, hogy az fiatalabb vesszők jobban fejlődjenek.
Sajnos ha a növény nagyon leromlott, akkor nincs sok értelme próbálkozni az átteleltetésével, inkább javasolnám, hogy jövőre ruházzon be egy újabb muskátliba, hamarabb fog virágzó és egészséges növényt kapni!
Tudna segíteni nekem, hogy milyen más neve lehet e növénynek, mert a tigriscsillag valószínű egy helyi elnevezés, és így nem tudom beazonosítani.