1016. Vakáció van, hová tegyük a virágokat?
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell.
Újabb találmányt ajánlunk lumbágós olvasóinknak: a gyümölcsszedés mostantól számukra is leányálom. Próbálja ki Ön is a Csebert a vederre technikát!
Nem a négylevelű lóheréről írunk, bár kétségtelen, hogy már a kelták is mágikus erőt tulajdonítottak neki. A környezetünk átalakításakor gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét, mert minden bennünket körülvevő növény hatással van ránk. Lássuk, hogyan...
Az esővízgyűjtés legegyszerűbb módja a tetőnkről összefolyó víz elvezetése a megfelelő nagyságú tartályokba.Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Bár a képen a bútor jobban látszik, mint a növény szára, de azért, talán jól sejtem, hogy ez a növény egy buzogányvirág (Dieffenbachia sp.) féle. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele.
A birs önmeddő gyümölcsfaj, ezért legalább 2-3 fajtát kell egymás közelébe telepíteni ahhoz, hogy teremjen. Korai-Középidejű- és kései virágzású fajták ismeretesek, ültetéskor úgy kell összeválogatni a fajtákat, hogy virágzási idejük nagyban átfedjék egymást. Ha egy kertben csak egy - de ternő - birsalmát lát, akkor az azt jelzi, hogy a közelben biztos van másik birsfaj is.
Ha jól sejtem a kertből liszteske nevű kártevőt költöztett a szobájába. Az alábbi cikkből kiderül, hogy hogyan néz ki ez a kis ´ragadozó´, s hogy hogyan lehet védekezni ellene. Mivel a sárga színt szereti, meg lehet próbálkozni sárga, ragadós színcsapda elhelyezésével a virág közelébe.
Az idő előtti levélhullás általában a túlöntözés jele, míg a bogyók gyors elsorvadása túl száraz levegőre utal. A korallbogyó a magas páratartalmat és a 20 fok alatti hőmérsékletet kedveli, télen édemes még hűvösebbre 10-15 fok körül hőmérsékletű szobába helyezni és ritkábban öntözni. A túlöntözésnek és a kevés locsolásnak is lehetnek hasonló tünetei, azt kéne kideríteni, hogy evvel a korallbogyóval melyik eset áll fenn. Ehhez hozzásagít alábbi cikkünk is.
A banán rendkívül tápanyag- víz, és páraigényes növény. Rendszeres locsolást, párologtatást és átültetést kíván ahhoz, hogy mgefelelően növekedhessen. Igaz, hogy tavasz a szobanövények átültetésének időszaka, de ha a banán rossz állapotban van, érdemes már most átültetni, nehogy tovább gyengüljön.