1016. Vakáció van, hová tegyük a virágokat?
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell.
Újabb találmányt ajánlunk lumbágós olvasóinknak: a gyümölcsszedés mostantól számukra is leányálom. Próbálja ki Ön is a Csebert a vederre technikát!
Nem a négylevelű lóheréről írunk, bár kétségtelen, hogy már a kelták is mágikus erőt tulajdonítottak neki. A környezetünk átalakításakor gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét, mert minden bennünket körülvevő növény hatással van ránk. Lássuk, hogyan...
Az esővízgyűjtés legegyszerűbb módja a tetőnkről összefolyó víz elvezetése a megfelelő nagyságú tartályokba.Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Ez a növény valószínű, hogy a Hoya carnosa egy nemesített fajtája, hogy pontosan melyik azt a nemesítő vagy a bolt, ahol vásárolta tudná megmondani, mivel számtalan fajtája létezik. (Az Édenkertészhez valóban csak egy képet lehet egyszerre feltölteni.)
A fehér tölcsérvirág vagy más néven kálla ( Zantedeschia aethiopica vagy Calla aethiopica) melegkedvelő mocsári növény, télen a vízből kiemelve 10 fokon kell teleltetni, másik mód, ha a hagymáját földbe ültetjük és a szobában teleltetjük.
A gardenia igen szeszélyes növény. A virágbimbók kifejlődéséhez 16-18 °C-os éjszakai és 20-22 °C fokos nappali hőmérsékletre van szüksége. Egyenletes hőmérsékletet (télen 10-16 fok) és gondos öntözést igényel. <p>Kifejezetten utálja a kemény vizet, ha nincs ideje forralni neki vizet, állott vízzel locsolja. Télen vízigénye csökken, csak arról kell gondoskodnunk, hogy ki ne száradjon talaja. <p>A rovarok melyek megtámadták a növényeit valószínű, hogy liszteskék. Mellékelem a róla szóló leírást!
Mivel olyan táplálék nem igazán létezik, amit csak a cinkék szeretnének -a verebek pedig nem, ezért elég nehéz ´megszabadulnunk´ a verebektől. A kérdés, hogy érdemes-e őket kizárnunk az etetésből. Nálunk jól felosztják egymás között a napot, ki mikor látogatja az etetőt. Azt viszont tapasztaltuk, hogy a verebek ügyetlenebbek a cinkéknél, ezért, ha olyan eleséget akaszt ki nekik, amin meg kell kapaszkodniuk, az a cinkéknek jobban fog menni. Drótra fűzött féldiókon például hosszasan elcsámcsognak a cinkék, míg a verebek nem tudják kienni belőle a táplálékot.
A kakiszilva - vagy szebb néven - datolyaszilva nem egyezik meg a datolyával. A mellékelt cikkben mindkét gyümölcsről láthat képet. A datolyaszilva termése magtalan, ezért magról nem, csak szemzéssel vagy tősarjakról szaporítható.