1016. Vakáció van, hová tegyük a virágokat?
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell.
Újabb találmányt ajánlunk lumbágós olvasóinknak: a gyümölcsszedés mostantól számukra is leányálom. Próbálja ki Ön is a Csebert a vederre technikát!
Nem a négylevelű lóheréről írunk, bár kétségtelen, hogy már a kelták is mágikus erőt tulajdonítottak neki. A környezetünk átalakításakor gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét, mert minden bennünket körülvevő növény hatással van ránk. Lássuk, hogyan...
Az esővízgyűjtés legegyszerűbb módja a tetőnkről összefolyó víz elvezetése a megfelelő nagyságú tartályokba.Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Nagyon egyszerű a válasz, nem érdemes. A vastag mulcsréteg megakadályozhatja a hagymások normális fejlődését.
Általánosságban elmondható, hogy hagymás növények egymástól való ültetési távolsága 2-3 hagymányi. A megadott mennyiség inkább kevésnek, mint soknak tűnik. A hagymások úgy mutatnak jól, ha tömegben, viszonylag sűrűn vannak ültetve. Pl. a 20 db krókusz mindösszesen egy 20 cm x 20 cm helyet foglal el. Sokkal jobb kombinálni a korán nyíló krókuszt és más hagymásokat (Scilla, Puschinia, Chionodoxa, Galanthus, Eranthis,) gyönyikéket nárciszokkal vagy jácintokat későn nyiló (április vége-május eleje) tulipánokkal. Helykihasználás miatt a lehet őket egymás fölé is ültetni (krókuszt jácinttal vagy nárcisszal) A cigányvirág ültetését nem ajánljuk, mert csak mérsékelten télálló. Kérem nézze meg a következő oldalon található képeket ezek segítséget adnak Önnek az ültetéshez:
A selyemakác (Albizia julibrissin) hazánkban teljesen télálló fatermetű növény. Első években alaposan vissza szokott fagyni, főleg akkor, ha Magyarország hűvösebb területén ültetik ki. Pécs környékén ezek a növények még fiatal korukban se fagynak vissza. Nem kell aggódni, idővel megerősödik és akkor már a hideg nem tesz kárt benne. Ha takarni szeretné, akkor száraz fűrészport vagy faforgácsot, esetleg száraz növényi részeket használjon. Az egészre rá lehet húzni egy mindkét oldalán nyitott zsákot, felülről megtömni a szigetelő anyaggal, majd bekötözni és kész a takarás.
Ha a jelenlegi közegben határozottan fejlődik, akkor semmiképpen ne ültessük át, míg el nem éri a "felnőtt"kort, akkor sem ha a gyökerei a levegőben "lógnak". Elképzelhető, hogy egy helytelen leválasztáskor megsérül a szár és nem tudja gyógyitani a sebet. Ilyenkor az a szár fokozatosan elpusztul, de fog hozni újat helyette. A folyamat nem állítható meg.
A felnőtt kor elérése függ attól, hogy sarjról vagy magvetésről szaporitott növényről van szó. Magvetésről 3-7 év között (fajtól függően), mig sarjról általában 2 év.