1016. Vakáció van, hová tegyük a virágokat?
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell.
Újabb találmányt ajánlunk lumbágós olvasóinknak: a gyümölcsszedés mostantól számukra is leányálom. Próbálja ki Ön is a Csebert a vederre technikát!
Nem a négylevelű lóheréről írunk, bár kétségtelen, hogy már a kelták is mágikus erőt tulajdonítottak neki. A környezetünk átalakításakor gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét, mert minden bennünket körülvevő növény hatással van ránk. Lássuk, hogyan...
Az esővízgyűjtés legegyszerűbb módja a tetőnkről összefolyó víz elvezetése a megfelelő nagyságú tartályokba.Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Jó lenne, ha fotót is láthatnánk a növényről illetve a barna , kerek foltokról, amelyek a ragacsok miatt lehetnek pajzstetvek is, de lehetnek "csak" a nem megfelelő, száraz, meleg miatt kialakuló száradások is. A pajzstetvek elleni védekezés valóban nem egyszerű, a testükön lévő pajzs - amiről a nevüket is kapták - megvédi őket a permetszerektől; ezért azok legtöbbször hatástalanok ellenük. Érdemes lemosni és fogpiszkával levakarni a növényről a tetveket és utána permetezni pajzstetvek elleni szerrel, esetleg olajos spray-vel.
A tél nem igazán alkalmas időpont az átültetésre, én várnék még vele 2 hónapot. Ha nincs túllocsolva (és a tálkájában sem áll huzamosabb ideig a víz), akkor talán a szárazságtól sárgulnak a levelei? Bár ez nem valószínű, mivel a Zamioculcas pozsgás szárában és leveleiben rengeteg vizet el tud raktározni, így csak a talaj extrém kiszárítása okozhat gondot.
A babzsizsik apró ormányos bogár, mely még a zöld növényen fejlődő babszemekbe helyezi tojásait, tehát ott fertőződnek a szemek. A betakarítás után a betárolt szárazbabból bújnak elő a bogarak: ezt apró, 1 mm körüli, kör alakú lyukak jelzik a babhéjon. Mivel a bab szabadföldi fejlődése során fertőződik , akkor kell rovarölő szerrel permetezni a növényállományt . Amennyiben csak néhány kg-ról van szó a kémiai védekezés elkerülhető: betakarítás után minél előbb a babot zacskóval helyezze legalább 48 órára a hűtőszekrény mélyhűtőjébe. A - 12 oC-on vagy annál alacsonyabb hőmérsékleten tartott babzsizsik lárvák elpusztulnak, így a bogarak kártételét és kikelését meg lehet előzni. Egyszerű és bio módszer.
A babérmeggyek szélvédett kertekbe, enyhe mikroklímájú területekre valók, mert fagyérzékeny örökzöldek, kivéve a kislevelű, alacsony termetű fajtákat. Valószínű, hogy nem végzetes a baj, ezért tavasszal, metszéssel korrigálható a barnult rész.
Valószínű, hogy a méretes levelű futóka nemesítés eredménye, tehát új fajtáról van szó - bár a fajta nevére sokszor nem derül fény; de a kedvező tartási körülmények, az intenzív tápanyag-utánpótlás is hozzájárul a nagyobb levélfelület kialakulásához.