1016. Vakáció van, hová tegyük a virágokat?
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell.
Újabb találmányt ajánlunk lumbágós olvasóinknak: a gyümölcsszedés mostantól számukra is leányálom. Próbálja ki Ön is a Csebert a vederre technikát!
Nem a négylevelű lóheréről írunk, bár kétségtelen, hogy már a kelták is mágikus erőt tulajdonítottak neki. A környezetünk átalakításakor gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét, mert minden bennünket körülvevő növény hatással van ránk. Lássuk, hogyan...
Az esővízgyűjtés legegyszerűbb módja a tetőnkről összefolyó víz elvezetése a megfelelő nagyságú tartályokba.Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Sajnos ha a fát teljesen ellepték a tetvek, annyira, hogy már nem kellemes a közelében tartózkodni, nem menekülhetünk a permetezés elől. Mivel nagy fáról van szó használjon felszívódó permetlevet, amely azokba a növényi részekbe is eljut, ahová esetleg nem került permetszer. Ilyen szer a Chess 25 WP. <p>További információt talál alábbi cikkünkben:
A diófán két levéltetűfaj is szívogat, ezek tömeges elszaporodásakor nem menekülünk a vegyszeres védekestől. Mivel nagy fáról van szó használjon felszívódó permetlevet, amely azokba a növényi részekbe eljut, ahová esetleg nem került permetszer. Ilyen szer a Chess 25 WP. <p>További információt talál alábbi cikkünkben:
A leander (Nerium oleander) kimondottan vízigényes növény. Virágzása alatt nem okozhat problémát, ha tálkája többször vízben áll. Időszakos vízhiány tápanyaghiánnyal kiegészítve viszont lehet okozója az alsó levelek elvesztésének. Nyár folyamán rendszeresen tápoldatozzuk. <p>Július-augusztusban fejdugványról könnyen meggyökeresedik. <p>Bővebb olvashat a leanderről alábbi cikkeinkben:
A körte gyümölcskártevői közül a legfontosabbak (bár egyik sem bogár) az alma- (Laspeyresia pomonella) és a körtemoly (Laspeyresia pyrivora), amely a gyümölcs magvait rágka ki. Védekezni a peterakás előtt lehetséges (Június második felétől). <p>A poloskaszagú körtedarázs a fiatal apró körték idő előtti tömeges hullását okozza, másrészt a fejlődő lárva a gyümölcs húsát rágcsálja, jelentős mennyiségű ürüléket hagyva maga után. Védekezni ellene még korábban, a sziromhullást követően célszerű.
Az új nemesítésű, hibrid növényeknél gyakran előfordul, hogy nem teljesen ugyan azok az igényeik, mint a közvetlen rokonának, a telt virágú fajták akár érzékenyebbek lehetnek. A hibrid pistikéknél is előfordul, hogy a virágos szakaszt egy virágtalan szakasz követi, ezért a nyár folyamán több napig is nélkülöznünk kell virágait.