1016. Vakáció van, hová tegyük a virágokat?
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell.
Újabb találmányt ajánlunk lumbágós olvasóinknak: a gyümölcsszedés mostantól számukra is leányálom. Próbálja ki Ön is a Csebert a vederre technikát!
Nem a négylevelű lóheréről írunk, bár kétségtelen, hogy már a kelták is mágikus erőt tulajdonítottak neki. A környezetünk átalakításakor gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét, mert minden bennünket körülvevő növény hatással van ránk. Lássuk, hogyan...
Az esővízgyűjtés legegyszerűbb módja a tetőnkről összefolyó víz elvezetése a megfelelő nagyságú tartályokba.Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Üdvözlöm! A gránátalma jobban fagyérzékeny, de javaslom, hogy mindkettőt téliesítse. A következőképpen kell eljárnia: A növények tövét fel kell tölteni vakondtúrás szerűen földdel, 40-50 cm magasan. Nem tudom mekkora növényekről van szó, de javaslom, hogy 4 db karóval kerítse köbe és tekerje körbe geotextíliával és tegyen bele faleveleket, töltse fel ezzel védve a fagytól!
Üdvözlöm. A Stivia, vagy jázminkapóca közepes vízigényű növényt. Az átültetését tavasszal javaslom. Egy korábbi cikkünket ajánlanám figyelmébe: http://www.edenkert.hu/konyhakert/fuszernovenyek/sztivia-gondozasa-szedese/3852/
Kedves Gábor! Az Euphorbiák kutyatejfélék, amiknek a tej-szerű nedve valóban irritatív. A levegőben nem terjed semmilyen formában, csak ha megfogja és a kezére megy a nedv. Nem kell aggódnia, semmilyen negaít hatás nem érte Önt!
Kedves Ágnes! A képen egy Euphorbia umbellata nevű növény van. A kutyatej-féflkhez tartozik, ezért egy tejszerű nedve van és ha megsérül a növény ezt ereszti ki magából. a népies nevén pedig: gumifa, ha jól tudom.
Kedves Gergő! A fenyőféléknek a gyökerén szimbiózisban együtt élnek gomba-fonalak, amik ha megsérülnek a növény pusztulásához vezet. Az Önök sövénye viszont nagyon friss telepítés, nem hiszem, hogy bármi bajuk lesz ha odébb teszik. Nyugodtan ültesse át, a gyökérre nagyon figyelve. A metszést áprilisban és augusztusban-szeptemberben ajánlom.