1016. Vakáció van, hová tegyük a virágokat?
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
A kutyát elpasszolták Anyukához, a macskát befogadta egy régi barát, aki talán a nyaralás után is még szóba áll velünk. De mi lesz a virágokkal? Hogy bírnak ki heteket? Erre is van megoldás...
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell.
Újabb találmányt ajánlunk lumbágós olvasóinknak: a gyümölcsszedés mostantól számukra is leányálom. Próbálja ki Ön is a Csebert a vederre technikát!
Nem a négylevelű lóheréről írunk, bár kétségtelen, hogy már a kelták is mágikus erőt tulajdonítottak neki. A környezetünk átalakításakor gondosan válogassuk meg növényeinket és azok helyét, mert minden bennünket körülvevő növény hatással van ránk. Lássuk, hogyan...
Az esővízgyűjtés legegyszerűbb módja a tetőnkről összefolyó víz elvezetése a megfelelő nagyságú tartályokba.Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Kedves Olvasónk! A petúnia megnyurgulásának az okát kell megszüntetni elsősorban, hogy jól érezze magát a növény - ha jól sejtem, hiányzik a növénynek a teljes napsütés, emellett olyan tápoldatot kaphatott, ami nem a virágzását, hanem a zöld növekedését serkentette, de az is valószínű, hogy az elmúlt napok csapadékos, szeles időjárása nem kedvezett igazán a növénynek. (Én egyelőre nem "bántanám") 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak Hogyan ápoljuk a petúniát?
AZ Euphorbiák, és ez a kutyatej is valóban szeretik a közvetlen napfényt, de a hirtelen tűző napsütést egyik növény sem viseli el gond nélkül. Néhány nap-hét félárnyékos hely után szabad csak tűző napra kitenni, utána valóban nem lesz gond a növénnyel. Én napégésnem nézem ezeket a foltokat. Euphorbia trigona gondozása
Kedves Imre! Ez alapján úgy gondolom, hogy aggodalomra nincs ok, valószínűleg ez a mostani időjárás előidézett egy másodvirágzást. Szedje le a virágok egy részét és rendben lesz a körtefája. Kertbaráti üdvözlettel Megyeri Szabolcs Hogyan gondozzuk a körtefákat? Melyek a legjobb körtefajták?
Kedves Éva! Sajnos a képek nem mutatják meg a valódi okot, de egy teljes visszavágással talajközelben újból lehet a somot fakasztani és az új vesszőállományt lehet kezelni majd növényvédélemmel. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket?
Kedves Péter! A képekről itélve ritka és legyengült állományt látok, amit kezelésekkel fel lehet javítani. Kicsi az esélye, hogy a mostani állpotú és meglévő gyepet meg lehessen gyógyítani. Elképzelehető, hogy némi esti öntözés is közrejátszott a lebetegedésben. Én őszi (tavaszi) felülvetésben gondolkodnék és addig is a talaj gyógyításában. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés! Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!