1021. Leszámolás az algákkal!
Ha tavunk van, algánk is van – mondaná Murphy, azzal a kiegészítéssel, hogy ha még nincs, akkor is lesz egyszer. Íme néhány tanács az algamentes élethez.
Ha tavunk van, algánk is van – mondaná Murphy, azzal a kiegészítéssel, hogy ha még nincs, akkor is lesz egyszer. Íme néhány tanács az algamentes élethez.
A magyar neve: rózsás, vagy illatos varjúháj, mert gyökere rózsaillatú. Egy szibériai mondás szerint 100 évig él az, aki a Rhodiola teáját issza...
Azt gondoljuk: nem hiányzik, hogy bámulják, milyen béna vagyok...aztán azt, hogy nincs a közelemben kulturált edzőterem. Kifogás mindig van, edzés annál kevesebb. Nincs több szöveg, csak az, amit itt olvasol arról, mit kell tenned! Még egy hírességet is bevetettünk kedvcsinálónak!
Tudta, hogy a fejes saláta egyike a legrégebben termesztett zöldségnövényünknek? És, bár mi csak nyersen, levélzöldségként használjuk, addig Kínában a fejes salátát főzve fogyasztják, és a szár felhasználása épp olyan fontos, mint a levélé. Nézzük, mennyibe kerül a hazai és külföldi piacokon!
Mostanában egyre többet hallani a médiában a félresikerült léböjt kúrákról, ahol a fogyni vágyó delikvens rosszul lett, esetleg kórházba is került. Összegyűjtöttük néhány tanácsot a sikeres és egészséges léböjthöz.
A szaporítás házilag is kivitelezhető módjai közül,az un.vegetatív szaporítás a legegyszerűbb.Ennek módja mikor az anyanövény sarjait leválasztva arról tovább neveljük önálló növényként. Ez lehet akár tőosztás vagy a szárakon megjelenő sarjak leválasztása. Minden ezt követő szaporítási eljárás nagyon bonyolult és nem kevés türelem szükségeltetik hozzá.Mivel a leírása több oldalba is belekerülhet,javaslom megtekintésre a következő oldalt ahol minden részletesen látható olvasható az alábbi linkre kattintva.
Bőségesen öntözze, akár naponta is. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye közepes, a direkt napfényt vagy a félárnyékot kedveli. Hőigénye közepes. Ideális hőmérséklet 13-18 C között. Egyes fajok a tűző napot kedvelik, mások jobban kedvleik a többnyire árnyékos fekvésű területeteket. A gyenge hajtások lemetszésével elősegíthető a virágzás. HA magvetéssel kapott növény, akkor 4-5 éven belül, a dugványról, bújtvánnyal szaporítottak 2-3 éven belül virágoznak.
A teljes levél alakját, erezettségét, a levelek sajátságos elhelyezkedését a hajtáson bemutató éles képek nélkül a növényt nem lehet meghatározni. Kérem, a leírtak szerinti fotókat küldje meg és azonnal válaszolok:)
A lime, ahogy a citrusfélék, 10-15 éves korában szokott teremni általában. Káliumdús tápoldattal kell öntözni. Most nyáron jobb lenne a szabadban tartani, vagy párásítani a lakásban a levegőt. Ha ez nem lehetséges, spriccolni a leveleit, de ne jéghideg vízzel, hanem inkább kézmeleggel.
Az apró, légy-szerű repkedő állatok valószínűleg a növények talajából bújtak elő, és azokkal kerültek be a lakásba. A talajban, tőzegben lárva alakban meghúzódva a virágokkal elterjeszthetők, a meleg hőmérsékletű lakásban hamar kifejlődnek belőlük a hártyásszárnyú szúnyogok vagy legyek. A repkedő alakja nem károsít, a talajban élő lárvák sem mindegyike bántja a növényt gyökérzetét, de jelenlétükkel zavarják az otthon komfortérzetét. A lakásban rovarölő szereket kipermetezni egészségügyi okokból nem szabad. Ha kezelni szükséges, lépcsőházba, garázsba, vagy a lakás olyan részébe, helyiségébe vigye ideiglenesen a növény(eke)t, ahol senki nem tartózkodik. Kezelésre javaslom az Actara 25 WG nevű szert, annak permetezésre javasolt oldatával, bő lémennyiséggel, víz helyett öntözze be a cserép talaját. Ezt ismételje meg még két alkalommal.