1021. Leszámolás az algákkal!
Ha tavunk van, algánk is van – mondaná Murphy, azzal a kiegészítéssel, hogy ha még nincs, akkor is lesz egyszer. Íme néhány tanács az algamentes élethez.
Ha tavunk van, algánk is van – mondaná Murphy, azzal a kiegészítéssel, hogy ha még nincs, akkor is lesz egyszer. Íme néhány tanács az algamentes élethez.
A magyar neve: rózsás, vagy illatos varjúháj, mert gyökere rózsaillatú. Egy szibériai mondás szerint 100 évig él az, aki a Rhodiola teáját issza...
Azt gondoljuk: nem hiányzik, hogy bámulják, milyen béna vagyok...aztán azt, hogy nincs a közelemben kulturált edzőterem. Kifogás mindig van, edzés annál kevesebb. Nincs több szöveg, csak az, amit itt olvasol arról, mit kell tenned! Még egy hírességet is bevetettünk kedvcsinálónak!
Tudta, hogy a fejes saláta egyike a legrégebben termesztett zöldségnövényünknek? És, bár mi csak nyersen, levélzöldségként használjuk, addig Kínában a fejes salátát főzve fogyasztják, és a szár felhasználása épp olyan fontos, mint a levélé. Nézzük, mennyibe kerül a hazai és külföldi piacokon!
Mostanában egyre többet hallani a médiában a félresikerült léböjt kúrákról, ahol a fogyni vágyó delikvens rosszul lett, esetleg kórházba is került. Összegyűjtöttük néhány tanácsot a sikeres és egészséges léböjthöz.
Az angyaltrombitát és a leandert is fagymentes helyen kell teleltetni. Az angyaltrombita csupasz szárral telel. Dugványai könnyen gyökereznek: a levágott zöld vagy félfás dugványokat kimosott homokban, újabban perlitben szokták gyökereztetni. Perlit 2-3 literes kiszerelésben Hermesz vagy vetőmag, kertészeti boltokban kapható. Inkább a perlitet javaslom, sokkal lazább, több levegő fér el a szemcsék között, ami a gyorsabb gyökérfejlődést eredményez.. A gyökeresedéshez egyenletes, legalább 20 C-os hely szükséges. Ha csak időlegesen is, de lehűl a gyökereztető közeg, az anyag könnyen berohad, elpusztul. A dugvány alsó leveleit le kell vágni, ne kerüljön a gyökereztető közegbe. Dugvány 15-20 cm-nél ne legyen hosszabb. Ha télen nem tudja a megfelelő egyenletes meleget biztosítani neki, inkább márciusban indítsa a szaporítást!
Oncidiumot és a másikat azonnal átültetni a régi talaját kidobni és teljesen újba átültetni. A leveleket gyökereket tisztára mosni az átültetés előtt. Az oncidium utálja a vizet, elég neki heti 1xi is de inkább 2 hetente 1x. a phala, ha eldobja a virágot annak sok más oka is lehet. A növény megmarad biztosan, de a virágait akár egy helyváltoztatás okozta stressztől is eldobhatja. Ha megszokja az új helyét, majd hoz másikat. üdv
Télen 5-10 fok között, világos helyen tartsa. Tavasztól tápoldatozza folyamatosan. Télen vigyázzon a túlöntözésre, mert ez gyökérrothadáshoz vezethet. Ha most az őszi hidegek után, hirtelen viszi be a fűtött szobába, ledobálhatja leveleit, ezért fokozatosan kell beszoktatni. A tört fényt szereti, és nem szereti a huzatot. Átültetéskor savanyú tőzeg helyett sokkal jobb a B-s virágföld, a marhatrágya, perlit alginit és folyami homok keveréke,de átültetni csak kora tavasszal szabad.
Meg lehet próbálni, bár leginkább a dugványok száraz teleltetése egyszerű így, de ismerősöm próbálta nagyobbakkal is és remekül sikerült neki. Februártól kell a muskátlikat újra beültetni és melegebb helyen tartani őket. Ekkor már öntözni is lehet.
Nyugodtan elültetheti a növényeket a kertben még idén ősszel... megfelelő tápanyagot (hortenziának savanyú földet) és öntözést biztosítson nekik az ültetéskor.