1021. Leszámolás az algákkal!
Ha tavunk van, algánk is van – mondaná Murphy, azzal a kiegészítéssel, hogy ha még nincs, akkor is lesz egyszer. Íme néhány tanács az algamentes élethez.
Ha tavunk van, algánk is van – mondaná Murphy, azzal a kiegészítéssel, hogy ha még nincs, akkor is lesz egyszer. Íme néhány tanács az algamentes élethez.
A magyar neve: rózsás, vagy illatos varjúháj, mert gyökere rózsaillatú. Egy szibériai mondás szerint 100 évig él az, aki a Rhodiola teáját issza...
Azt gondoljuk: nem hiányzik, hogy bámulják, milyen béna vagyok...aztán azt, hogy nincs a közelemben kulturált edzőterem. Kifogás mindig van, edzés annál kevesebb. Nincs több szöveg, csak az, amit itt olvasol arról, mit kell tenned! Még egy hírességet is bevetettünk kedvcsinálónak!
Tudta, hogy a fejes saláta egyike a legrégebben termesztett zöldségnövényünknek? És, bár mi csak nyersen, levélzöldségként használjuk, addig Kínában a fejes salátát főzve fogyasztják, és a szár felhasználása épp olyan fontos, mint a levélé. Nézzük, mennyibe kerül a hazai és külföldi piacokon!
Mostanában egyre többet hallani a médiában a félresikerült léböjt kúrákról, ahol a fogyni vágyó delikvens rosszul lett, esetleg kórházba is került. Összegyűjtöttük néhány tanácsot a sikeres és egészséges léböjthöz.
Kedves Érdeklődő! Nyugodtan szétültetheti őket de ne egyesével, hanem kb. 3 növény kerüljön egy cserépbe (ilyenkor még könnyen szét lehet őket szedni). Az idős kávécserjét egyesével ültetik. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Jucek! Nehéz helyzet, de a Glifogán só alapú gyomírtó szerek, (Glialka, Gliphogan) a talajjal érintkezve azonnal lebomlanak! Az egyszikű gyomokra van megoldás a fű között, a Puma Super nevű szer, de az nem szabad forgalmú, I. kategóriás szer. eléggé mérgező. A totális gyomírtásra a gyomperzselés lehet még megoldás, amit egy gázpalackkal lehet megoldani, illetve egy perzselővel. Ennek nagy előnye, hogy a gyommagokat is elpusztítja, mert a hő hatására azonnal kicsapódnak a fehérjék és biztos pusztulást okoz. Amennyiben a füvet szeretné megtartani, az esetben a kézi gyomlálás a megoldás. Ha a tarack búza van túlsúlyban, akkor egyébként nagyon szép gyepet lehet belőle kialakítani, ezt nevezik csillagpázsitnak.
Kedves Csipetke! Több kála faj van. Nem tudom a pontos tartási körülményeket (telelés időtartama, hőmérséklet stb) ezért nem tudok mire gondolni, de valószínű hogy valamilyen tartási körülményen kell változtatni. Itt egy cikk, kérem tanulmányozza át és annak függvényében változtasson: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/kala-zantedeschia-gondozasa/2774/
Nem írta, hogy indult a fű száradása. Foltokban pusztuló fű gyakran betegség jele. Ez gyakori, ha sok az öntözés és meleg van, ez ideális a gombáknak. Az öntözés a reggeli órákban a legjobb, mert fel tud száradni nap közben. A fénykép minden esetben sokat segít nekünk, de ha már az egész gyep kiszáradt, sajnos nem sok mindent tehetünk. A tuja elbarnult, elszáradt részei elpusztulnak. A pusztulás oka rendkívül sok lehet, sajnos személyes, részletes vizsgálat nélkül (vagy néha egy fénykép is közelebb visz a megoldáshoz) nem lehet / nem is tudunk tanácsot adni. Kártevő-, kórokozó-, talaj-, tápanyag-, vízhiány probléma, bármelyik hasonló tüneteket produkál. Az elszáradt részeket mindenképp el kell távolítani, megsemmisíteni a terjedés csökkentése érdekében. Ha nem valamilyen kártevő és az öntözés is rendben van, valószínűleg a talaj nem megfelelő számára (a meszes nem jó), tápanyag utánpótlásra is lehet szükség. Ez ültetés előtt lett volna ideális. Üdvözlettel: Növényorvos
Ültetés előtt gondolja át, hogy a kijelölt hely megfelelő-e a tulipánfa (Liriodendron tulipifera) számára, mert a kifejlett növény 15-20 m magasságot is elérhet. Jó vízellátású, tápdús talajban érzi jól magát. Különleges ápolást nem igényel, legfeljebb a kezdeti időszakban kevés alakító metszést. Tehát a legfontosabb "ápolási" munka a megfelelő hely kiválasztása -amennyiben a talajviszonyok az ültetést lehetővé teszik-, valamint az öntözés. Szélsőséges talajviszonyok (futóhomok, vízállásos területek) közé nem javasoljuk. Jó kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő