1046. Őszi kert, nyárias hangulat!
Ősszel is pompázatos kertünk lehet! Olyan, ahol csak hírből, vagy a szomszédból, a szél által átfújt falevelek jelzik nekünk: bizony, lassan de biztosan közeledik a tél...
Ősszel is pompázatos kertünk lehet! Olyan, ahol csak hírből, vagy a szomszédból, a szél által átfújt falevelek jelzik nekünk: bizony, lassan de biztosan közeledik a tél...
Több oka is van annak, hogy miért preferálják jobban a profik és a tapasztalt hobbikertészek is az őszi ültetést. Most megtudhatja, mit érdemes ősszel ültetni és hogyan...
A kínai selyemmirtusznak már a neve is bársonyos. Lombhullató fa, vagy cserje. Gyönyörű, rojtos szirmú, rózsaszín, vagy bíborszínű virágai nyártól nyílnak. Mesebelivé varázsolják kertünket az ősszel lehulló szirmai is.
Sting dalát dúdolászva olvassunk erről a szépségről.. Desert rose... A sivatagi rózsa magról is ültethető, és megfelelő gondozással gyönyörű növénnyé fejlődik. Egyetlen hátránya, hogy minden része mérgező, ezért kisgyermekes családoknak nem ajánljuk.
Most a vámpíros-harapós és éjjeli kalandvágyós filmek, és könyvek szezonja van. Itt egy sokatmondó növény a kalandok kedvelőinek!
Tűelhalásról lehet szó. Tápoldatozza fenyő tápoldattal heti egy alkalommal, Kunwurm talajkondicionáló is nagyon jót tesz neki, hamar helyrehozza a fenyőket. Ha elérhető, akkor Hungavit műtrágya segíthet még rajta. Ez tartalmaz nagy mennyiségű tőzegből kioldott tápanyagot.
Jó lenne tudni, hogy milyen fű nőtt be a cserjék közé? Attól tartok csak mechanikai úton lehet kiásni a cserjék közül a füvet. Ha kisebb a cserje, ássa ki a cserjét, és mechanikus úton kézzel válassza le róla a gyomot majd a cserjét ültesse vissza. Ezt most meg is teheti, amíg a cserje nem kezdett el hajtani.
A növény pontos neve Pandanus tectorius (syn: Pandanus veitchii), kissé helytelen magyar elnevezéssel csavarpálma (nincs köze a pálmafélékhez, csupán a nevének...). Nagyon szívós növény, a sötétebb lakásban is szépen fejlődik. Párás és árnyékos helyen kell tartani, de a száraz levegőt is igen jól viseli. Szereti a nedves talajt, de azért a cserépalátétben ne álljon folyamatosan a víz. Gyökérrothadásra nem túl érzékeny. Az alsó levelek száradásának a tápanyaghiány az oka, a barna apró folt pedig egy korábbi fizikai sérülés. Szaporítása nagyon egyszerű, az említett hajtást éles késsel levágva vagy letörve könnyen meggyökeresedik a vízben, vagy közvetlenül homokos tőzegbe (vagy bolti zacskós egységföldbe) dugványozva is.
A citromlé gyenge, természetes sav. Fehérítőszerként, vízkőoldóként, fémtisztítószerként használhatjuk, de öntözéshez nem hinném, hogy jó. Az ecet viszont állítólag igen. Sokan locsoláshoz is ajánlják, mert meghosszabbítja a növények életét. Létezik ökogolyó vagy ökomag is, amely egy műanyag golyó, amelyben mágnesek vannak. Ez körülbelül kétezer forintba kerül. A víz felületi feszültségére hat, a vízkő sem rakódik le. Még nem használtam, de érdemes rákérdezni, addig maradjon az ecet. egy csepp ecet az öntözővízhez adva.
Ha a hajtásközép rész is elrothadt akkor, amíg lehet gyönyörködni a virágban és azután mehet a kukába.(20 az 1-hez, hogy menthető de ahhoz tapasztalat és nagy szakértelem kell). Ha a középrészen van új élő levélkezdemény akkor virágszár levág cserépből kivenni ,kombinált gomba és baktériumölőszerrel megfürdetni, majd 2-3 napig szárazon hagyni és ezután új ültetőközegbe visszaültetni.