1051. E heti ínyencségeink - Piaci körkép
A mondás szerint: "A jó bornak nem kell cégér". Cégér nem kell a jóféle zöldségnek-gyümölcsnek sem, csak jó ár! Nézzünk körül, mit, hol, mennyiért adnak a piacokon. Aztán persze alkudjunk!
A mondás szerint: "A jó bornak nem kell cégér". Cégér nem kell a jóféle zöldségnek-gyümölcsnek sem, csak jó ár! Nézzünk körül, mit, hol, mennyiért adnak a piacokon. Aztán persze alkudjunk!
Szeretne megjelenni nálunk? Nézze meg különleges szeptemberi akciónkat! Paradicsomi árak az Édenkertben szeptemberben!
A házi befőzés is a reneszánszát éli, nemcsak azért, mert pénz spórolható vele, hanem mert egy saját kezűleg eltett finomság sokkal jobban is tud esni, sőt, remek ajándékötlet. A kedvenc fűszerünkkel, a befőttek egyedivé varázsolhatók. Lássuk a cukkínit, paradicsomot és padlizsánt!
Jajj, ha annyi pénzünk lenne, ahány tanácsot meghallgattunk az álmatlanság megszüntetésére... Álomklinika mérései, altatók, gyógynövényes nyugtató tabletták, lazítók, lefekvés előtti meleg tej, hideg sör, torna, szex....mégis a plafont bámuljuk hajnaltól. Valaki mondja meg, mit tehetnénk még???
A cukorcserje (Protea) Próteusz görög félisten nevét viseli. Dél-Afrikából származik, Európába az 1700-as évekbe került be, és a botanikusok egyik kedvenc növényévé vált. Különleges, gyönyörű virágú cserje, jó bírja a szélsőséges időjárást, de igazán a meleget és a napfényt szereti.
Lehet öntözéssel kapcsolatos probléma, de meg kellene nézni a leveleit alaposabban, lehet, hogy takácsatka támadta meg. Van a levelek fonákján valami? Esetleg pókhálósodik a növény?
Amik gyönyörűvé varázsolják a szerettei sírját: törpe őszirózsa ASTER dumosus - nyár vége, ősz hegyi ternye ALYSSUM montanum - tavasz vége, nyár kaukázusi ikravirág ARABIS caucasica - tavasz vége, nyár kerti pázsitviola AUBRIETA hybrida - tavasz vége, nyár kárpáti harangvirág CAMPANULA carpatica - nyár mezei szegfű DIANTHUS deltoides - nyár, ősz eleje kaukázusi zergevirág DORONICUM orientale - tavasz, nyár kaukázusi nefelejcs BRUNNERA macrophylla - tavasz
a málnával kapcsolatos kérdésre a mellékelt cikkben talál választ. A leandert először is alaposan zuhanyozza le (vagy slaggal, erős vízsugárral mossa át) a növényt (mindenhol, a fonákra is bőven jusson víz), majd kezelje le Vertimec 1,8 EC-vel (II. forg. kat.) vagy Flumite 200-zal. Ilyen erős kártételnél a kezelés megismétlésére szükség lesz, és maximális eredmény még így sem garantálható. A kifakult levelek visszazöldülni már nem fognak, de az újonnan növő hajtások még védhetők. Permetezni csak szabad térben lehet! Ha pajzstetves a növény, akkor esztétikai okokból a szappanos vizes ledörzsölés is szükségessé válik kiegészítő jelleggel. Kerülje a növény téli tartását száraz, páraszegény, meleg környezetben!
Tudnom kellene milyen orchideáról van szó de (látatlanban)a legtöbb esetben a páratartalom hiánya lehet az ok. Üdv
Nem egészen így van, mellékeltem egy cikket, amiben le van írva, hogy a hajtását kell lecsípni és miért.