1051. E heti ínyencségeink - Piaci körkép
A mondás szerint: "A jó bornak nem kell cégér". Cégér nem kell a jóféle zöldségnek-gyümölcsnek sem, csak jó ár! Nézzünk körül, mit, hol, mennyiért adnak a piacokon. Aztán persze alkudjunk!
A mondás szerint: "A jó bornak nem kell cégér". Cégér nem kell a jóféle zöldségnek-gyümölcsnek sem, csak jó ár! Nézzünk körül, mit, hol, mennyiért adnak a piacokon. Aztán persze alkudjunk!
Szeretne megjelenni nálunk? Nézze meg különleges szeptemberi akciónkat! Paradicsomi árak az Édenkertben szeptemberben!
A házi befőzés is a reneszánszát éli, nemcsak azért, mert pénz spórolható vele, hanem mert egy saját kezűleg eltett finomság sokkal jobban is tud esni, sőt, remek ajándékötlet. A kedvenc fűszerünkkel, a befőttek egyedivé varázsolhatók. Lássuk a cukkínit, paradicsomot és padlizsánt!
Jajj, ha annyi pénzünk lenne, ahány tanácsot meghallgattunk az álmatlanság megszüntetésére... Álomklinika mérései, altatók, gyógynövényes nyugtató tabletták, lazítók, lefekvés előtti meleg tej, hideg sör, torna, szex....mégis a plafont bámuljuk hajnaltól. Valaki mondja meg, mit tehetnénk még???
A cukorcserje (Protea) Próteusz görög félisten nevét viseli. Dél-Afrikából származik, Európába az 1700-as évekbe került be, és a botanikusok egyik kedvenc növényévé vált. Különleges, gyönyörű virágú cserje, jó bírja a szélsőséges időjárást, de igazán a meleget és a napfényt szereti.
A diónak rozsdás betegsége nincs, viszont egy gomba és egy baktérium is okozhat levélfoltosságot, ami a levelek kilyukadásához vezethet. Ősszel érdemes összegyűjteni és elégetni a lehullott leveleket, ha ez nem lehetséges fertőtleníteni kell a leveleket, ill. hajtásnövekedés kezdetétől cineb, mankoceb hatóanyagú szerrel lehet permetezni diófánkat.
Üvegházi termesztés során előfordulhat, hogy hőkár éri a paprikát, ez okozhat barnás elszíneződést a bogyón. A hőkár gyakori szellőztetéssel megoldható. Túlzott permetszeradag vagy nappali nagy melegben alkalmazott permetezés is okozhat égésfoltokat.
Magyarországon számos fűz fajjal találkozhatunk a természetes vegetációban és mégtöbb nemesített fajtával a faiskolákban. <p>Ezek közül természetesen csüngő habitusú a szomorúfűz (Salix alba ´Tristis´) míg ennek alapváltozata a fehér fűz (Salix alba) a folyópartjainkon megtalálható fűzerdők alapfaja, amire nem jellmező a ´szomorúság´. Kisebb termetű fa a kecskefűz (Salix caprea), vagy a spirálfűz (Salix matsudana ´Tortuosa´), melynek göcsörtös vesszői a virágkötészetben használatosak. Bokros növekedésű a cinegefűz (Salix rosmarinifolia) vagy bíborfűz (Salix purpurea), melynek vesszőit kosárfonásra használják. <p> Divatos változatok manapság, az 1-1,5 m magas törzsre oltott fűzek, melyek csüngő ágaival nagyon mutatós szoliter növény. A kép alapján sajnos nem lehetséges az ön példányának pontos fajtáját megállapítani.
Az oltás vegetatív szaporítási mód, amelyet a kertészetben széles körben alkalmaznak. A kaktusz egy darabját egy könnyen növekedő másik kaktusznövényre, az alanyra oltjuk. Az alany serkenti a nemes növekedését és ellátja azt tápanyagokkal - mint ahogy az a saját hajtáscsúcsával tenné. A képen látható kaktusz(ok) is ilyen technikával ´készülhettek´.
A szobai vagy fehér kála sarjhagymákról szaporítható házilag. Ősszel, átültetéskor késsel vágjuk le a sarjakat, és tegyük kisebb cserepekbe. Az így szaporított növények a fehér kála esetében kb. másfél év múlva, míg a színes fajták csak 3 év múltán hoznak virágot. <p>A liliom tartósan egy helyben maradhat, minél kevésbé háborgatjuk, annál bokrosabbá válik és gazdagabban virágzik. Eltérően a többi hagymás növénytől csak ha csökken virágzóképessége, akkor ültessük át.