1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Moníliás betegség. Ez a kórokozó elsosorban a bibén keresztül fertozi meg a virágot, majd – eljutva a hajtásba az egész termőrész pusztulását okozhatja. Fontos a fertőzött elszáradt hajtások, vesszők, ágak levágása és a beteg termés eltávolítása. Előnyös ha már fonnyadáskor levágjuk a fertőzött részeket az egészséges rész határán, hogy meggátoljuk a kórokozó még mélyebb behatolását a fás részekbe. Az őszi lombhullás utáni és a tavaszi fakadás előtti réztartalmú szerrel lemosó kezelést kell alkalmazni. A Topas dózisa: 0,5 l/ha vagy 5 ml/10 l víz. Ezt meg kell majd ismételni az első virágok kinyílásakor vagy közvetlenül előtte. A virágok kinyílásakor a hatóanyag már a virágrészeken belül legyen. A pontos leíráshoz a csatolt cikket javaslom. Édenkertész
A darazsak és a hangyák mindig a tetvek cukros ürülékére, a mézharmatra jönnek. A következőket lehet tenni: nézzék meg, van-e lapos, "tetűszerű" rovar a tuján. Ha igen, akkor ez az gond alapja. Alaposan, vízsugárral mossák át a növényt. Ezt követően permetezzék le Vektafid A-val (0,5-1%-os koncentrációban kijuttatva). Ez valamelyest visszaszorítja a kártevőt, de valószínűleg nem fog tökéletes megoldást jelenteni. A kezelések szükség szerint később megismételhetők. Ha csak fészek van a tuja tövében annak eltávolítása, hajnalban ajánlott, mikor a darazsak még gyengék. Édenkertész
A selyemakácnak van egy levélbolha kártevője, ami a levelek hátoldalán él nagy tömegben, és a fertőzés miatt szoktak a levelek lehullani. A képen a levélkék nem láthatók élesen, és csak a színét fotózta. Valószínű, hogy erről van szó.
Így a leírás és a fantáziám:) szerint: Háromlevelű csápvirág-Arisaema triphyllum. Észak-Amerikában őshonos. Gyönyörű virágaiért kedvelt faj, amely 1-3 levelet hoz. De ha tudna képet küldeni, akkor szinte tévedhetetlenül be lehetne azonosítani a szépséget! Édenkertész
Lehet, minden gond nélkül. A hajtásokat rá kell igazítani és a növény felfut rá.