1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Semmi! teljesen természetes jelenség. üdv
Hazánkban több, mint 60 faj tartozik a címeres poloskákhoz, életmódjuk különböző. Vannak, melyek avar alatt telelnek, a talaj felső rétegében. Elképzelhető, hogy a talajból kerültek a lakásba. Ősszel, amikor a hőmérséklet lecsökken, a telelőre vonuló állatok gyakran a napos házfalra húzódnak, ott melegednek, és a nyitott nyílászárókon a lakásba is behúzódnak a melegre. Valószínűbb, hogy ez történt. Az ablak, a redőny réseiben meglapuló poloskákat a háztartási célra forgalmazott rovarölő szerekkel (spray) kezelheti, ezek többsége piretroid tartalmúak(is), hatnak a poloskafélék ellen. A növényeken élő egyedeket a háztartási rovarölő szerekkel ne kezelje, mert leperzseli a növényeket. Ellenük a Talstar, Decis, Karate szabadforgalmú rovarölő szerek hatásosak. A virágok rovarölő szeres permetezése lakásban nem végezhető.
Tudomásom szerint a telekhatártól való 3 méteres ültetési távolság a fákra vonatkozik. A cserjékre, sövényekre 1,2 méter az előírás. Érdemes a helyi szabályozást is megismerni, esetenként a helyi előírások eltérnek az országos szabályoktól. Léteznek tujafélék, melyek nem fa alkaltúak, hanem bokorszerűek, széles, lapos lombot képeznek. Ültetésnél nagyobb tőtávolságot kell ezért tartani. Tiszafa-félék is lassan nőnek és örökzöldek, szintén alkalmasak sövény kialakítására. Kertészeti árudákban érdemes körülnézni, ott sokféle tuja egymás mellett megtekinthető, összehasonlítható.
Szerintem a bordós árnyalat és a pöttyök külön (egymástól független) dolog lehet. A bordós árnyalat, ha fokozódik és barna, majd egyúttal puha is lesz a levél, akkor az bakteriális fertőzés. A pöttyök pedig(látatlanban)szerintem atka szivásnyomok. Kettős kezelést javaslok:1x rovarölőszeres és 1x gomba és baktériumölőszeres permetezés. üdv
Hol tartja? Mert elképzelhető, hogy a hideg miatt, ugyanis télen a növény takarást igényel.