1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Ez a vad fű, nyáron a levegőben szállva kerül bele a talajba. Május vége felé jelenik meg a gyepben. Ez a gyom elnyomja a füvet, ajánlatos megszabadulni tőle ha szép füvet szeretne. Megszabadulni csak kézi munkával lehet! Üdvözlettel Durucz Attila www.kertepito.com
A Mexikói legyezőpálma gyönyörű és különleges növény. Természetes körülmények között a 18-20 m magasságot is elérheti. A levélüstök alatt az elöregedett levelek visszahajlanak, amíg teljesen el nem száradnak, illetve a szél le nem tépi őket, a törzsön maradnak, "szoknyát" alkotnak. Így semmi baja nincs a növénynak, nagyon jól érzi magát ennyi gondoskodás és szeretet mellett, amit öntől kap.
Az új admin felületre való átállás miatt a csatolt képek elvesztek, ezért szeretném kérni, ha megoldható, hogy küldje el újra a képet és azonnal válaszolunk a kérdésre. Elnézést kérünk!
A kéregmoly, emiatt a tél végi lemosó permetezést és 2-3 nyári permetezést kell beiktatni!
Ültessen a balkonládákba virágzó, vagy levelükkel díszítő növényeket, melyek bírják a telet. Ültessen lassú növésű kistermetű örökzöldeket, mint a szavára álciprus ’Nana Aureovariegata’, a mocsári álciprus ’Rubicon’, a közönséges luc ’Herény’, ’Little Gem’, a havasi törpefenyő ’Hesse’, ’Gnom’, ’Mops’, ’Mugo’ változatait. Ha a kékes színt kedveli akkor választhatja az andalúziai jegenyefenyő ’Horstmann’ változatát. Ha sárga színt kíván akkor variálja növényeit egy szavára álciprus ’Golden Mop’ változatával. De ne csak örökzöldeket ültessen! Variálja őket lágyszárúakkal, kétnyáriakkal, miniatűr örökzöld lomblevelű cserjékkel. Rakjon árvácskát balkonládáiba, mely színei és változatai száma határtalan. Ősszel sokáig, tavasszal pedig már korán virágzik és díszíti virágládánkat. Ültessen tőzegmirtuszt, vagy fajdbogyót. Egy kicsike kis örökzöld, mely nyáron rózsaszín harang alakú virágokat hoz, amelyből télre piros bogyók fejlődnek. Karácsonyra igen mutatós növényke válik belőle, mely mind a balkonládában, mind az ünnepi asztalon jól mutat. A balkonládák növényeinél ügyeljenek arra, hogy a talajuk ne száradjon ki. Folyamatosan pótolja a vízmennyiséget. Teheti ezt úgy, hogy hideg vízzel öntöz fagymentes napokon, vagy a talajra havat tesz, mely folyamatosan elolvad. Az erikafélék is nagyon kedvesek télen az ablakunkban. Levelei örökzöldek és kicsik. Virágai dúsan nyílnak a hajtások végén az enyhébb téli napokon szinte decembertől márciusig.