1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Kedves Jucek! Igen érdemes befújni! A permetezés után azonnal lehet beszórni műtrágyával. Az év bármely szakában lehet fújni ezt a szert, de érdemes nyáron kezdeni, amikor a muhar elkezd kinőni, de ilyenkor már virágzik, a magok meg áttelelnek, a muhar viszont kifagy, mivel nem évelő gyom! De ettől függetlenül le lehet fújni most is a füvet.
A következő oldalakon próbáljon szerencsét: http://www.dulakert.hu/dulakert.html http://www.tuja.hu/ Második lehetőségként tegye fel kérdését a fórumunkon vagy a Facebook falunkra, hátha az olvasók pontosabb választ tudnak adni.
Kedves Érdeklődő! Ez a páfrány szórt fényt igényel, a közvetlen napfény káros. Továbbá magas páratartalmat, rendszeresen permetezni kell a növény levelit. Legjobb hely számára egy párásabb zárt térben van. Öntözni rendszeresen lehet, tartsuk egyenletesen nyirkosan földjét. Nem szabad túl sokat öntözni, különben rothadásnak indul a növény. Permetezéshez és öntözéshez lehetőleg szobahőmérsékletű lágy vizet használjunk. Tápoldatozni mérsékelten szabad, a leveles növényeknek való táp 50 %-osra higított oldata elegendő a Nephrolepis páfrányoknak. A fakulás oka tehát lehet a közvetlen napfény, a sok tápoldat vagy a túlöntözés. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt trendkert
Üdvözlöm! A loncot lehet nevelni cserépben is, de inkább dézsát javaslok, mert kell neki a hely. Télen fagyérzékennyé válnak a cserjék is cserépben, vagy dézsában, mert nincs óltalmazó föld, ami védené a gyökeret. Selyem akácot is hasonlóan lehet tartani, de inkább mindkettőt a kertbe ültetném ki! Télen vermelni, vagy takarni kell a cserepet!
A képen egy lila szerencsenövény (Oxalis regnellii 'Triangularis') látható. A növény Brazíliából száramzik. Szép lila színű levelei tavasszal jelennek meg. Fehér virágai vannak. A hűvösebb környezetetben érzi jól magát (főleg virágzáskor): éjjel 13-18 °C, nappal ne legyen több, mint 24 °C. A világos helyet szereti, de közvetlen napfény ne érje. Két öntözés között hagyjuk enyhén kiszáradni a talajt. Soha ne álljon a víz alatta. Virágzás alatt két-három hetente lehet tápoldatozni, amúgy elég másfél havonta. Télen ne öntözzük ne is tápoldatozzuk, ilyenkor visszahúzódik a talajába, hagyjuk teljesen kiszáradni (1-3 hónap). Kora tavasztól aztán hajtatható.