1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Tisztelt Szaák Tibor! A letörölhető, fekete bevonat a képek alapján korompenésznek tűnik. Ha letörli, alatta a levél milyen állapotú? Talált esetleg valamilyen más elváltozást a növényen, gondolok itt gubacsszerű képződményre a leveleken? A levélszélszáradás milyen mértékű, az alsó vagy felső leveleken következett be? Van a babér közelében olyan növény, melyről a mézharmat+korompenész (leggyakrabban levéltetvek termelik) rákerülhetett, rácsöpöghetett a növényre? A levelek fonákán észlelt állatokat, esetleg gombaképleteket? Köszönettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Tavasszal nyugodtan szellőztesse át a gyepet és utána is ha szükséges, vesse felül! A rendszeres nyírástól is hamar sűrűsödik, de ahol szükséges vesse felül. A művelethez nekem a Presto fűmag vált be legjobban! Nagyobb áruházakban és kertészeti boltokban lehet kapni. A gyomstoppot a talajlazítás után végezze el, kb 2 héttel. A talajlazító és szellőzető között szerintem nincsen különbség! Késes és acél söprűs változata ismert. Ha csomós a fű, akkor a késessel menjen át, ha nem, akkor a keféssel, ez mindent kiszed! Borzasztóan fog kinézni utána, de ez a természetes. A szellőzetés után én valamilyen műtrágyával is megszórnám! Milyen a jó gyepszellőztető gép? Gyepszellőztetés, gyeptrágyázás tavasszal Nem mindegy, hogy milyen fűmagkeveréket választunk!
Mivel az örökzöldek télen is párologtatnak, ajánlatos a talaj víztartalmának pótlásáról ilyenkor is gondoskodni. Fagymentes napokon, ha a talaj is felengedett, öntözze meg a növényeket. A Smarag tuja nem fagyérzékeny, de a babérmeggy érzékeny lehet (nem biztos!), főleg akkor, ha edényben van, és a gyökere is teljesen átfagy. Érdemes a terasz védett - esetleg árnyékos - sarkába tenni, cserepét burkolni, és talaját folyamatosan nedvesen tartani. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: A kerti örökzöldek igénylik a téli öntözést. De hogyan?
Kedves kérdező! A sétarózsa elnevezés nem ismerős, igen valószínű, hogy nem ez a rendes magyar neve. Hogy mégis segíthessünk, kérem csatoljon néhány képet (1-3) a növényről, ez alpján remélhetőleg sikerül beazonosítani.
A neve: Heliopsis Helianthoides var. scabra.