1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Kedves Kerttulajdonos! Az ültetési távolság valóban nagyon kevés. Ilyenkor előfordulhat, hogy később az erős oldalgyökerek "megemelik" a kerítés lábazatát. Javaslom, hogy tavasszal minden irányból, egyformán vágja vissza az oldalhajtásokat kb. a felére. Ezt minden évben megismételve sűrű szerkezetű, keskeny sövényt fog kapni, amely - ha a növények oldalt már összeértek - sövénynyíróval vágható.
Üdvözlöm! A rossz hírem az, hogy semmivel nem tudják őket elriasztani! Sajnos meg kell szokni a madarak jelenlétét, illetve át kell alakítani a helyet, a kéreg helyett esetleg talajtakaró növényekkel, vagy kaviccsal, kőzúzalékkal!
Kedves Emese! Ez egy valóban ritka növény: Cornus macrophylla névre hallgat, ez egy som-féle!
Tisztelt János! A végleges tőkeforma a 3. évben alakul ki, ezért azt javaslom, hogy a vesszőket hagyja rövidebbre, akkor is, ha a tőke több, mint 3 éves, de szerintem nem valószínű! Tehát: a lekötött kart hagyja rövidebbre és minden évben hagyja hosszabbra!
Kedves Brigi! Nem ismerem a könyvet, de nem hiszem, hogy bárkit félrevezetnének, hiszen azért szakmai lektoráláson megy keresztül. Az elképzelhető, hogy egyes könyvekben néha eltérő módon írnak ugyan azon növényről, de alapjába véve nagyon nem térnek el, de hangsúlyozom, a könyvet nem ismerem, de a kereskedelmi és szakmai szabályokat figyelembe véve, biztosan használható a könyv!