1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Kedves Márta, A védekezés hatékonyságát növeli, ha a levéltetvek megjelenésekor, tehát felszaporodásuk előtt permetezünk. Időben végzett kezelés lesz csak eredményes! Ha egy növénynél csak elszórtan jelentek meg a tetvek egyes hajtások végein, vagy csak egyes leveleken, azokat ollóval vágjuk le, és ezzel egy permetezést meg is takarítottuk. Ajánlott a levéltetvek megjelenését sárga ragacsos színcsapdák kihelyezésévell ellenőrízni. Ne feledjük, hogy a levéltetvek általában a levelek fonáki oldalán élnek, tehát a permetezésnél a rovarölő szereket oda kell kijuttatni, mert csak úgy érjük el a várt hatást! Kezelésnél ne várjuk meg, amíg a levelek a kártétel következtében összesodródnak, mert ilyen állapotban már csak a felszívódó hatású rovarölő szerek tudják kifejteni ölő hatásukat. Mivel védekezhetünk? A biotermesztésben is engedélyezett szerek:(Márkanév - hatóanyag) Bio-sect - alifás zsírsav Biola - növényi olaj Fito-insect - etilakoholos növényi kivonat Vektafid A - paraffinolaj Levéltetű irtó aerosol-ok: Margareta levéltetű irtó aerosol - piretrin+PBO Planto piriflor levéltetű irtó aerosol - piretrum+ PBO
Kedves Olvasónk! Igen, jónak tűnik :) részletek: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-s-m-meret/citrommag-ultetes-citrom-csiraztatas/5323/
Üdvözlöm! A képen látható fácska egy Buxus harlandii Törpe buxus. Itt részletes kitérek a metszésére: http://www.hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=82:buxus-harlandii-bonsai-metszese&catid=37:otletek&Itemid=126 Átültetést javasolnám ennél a fácskánál egy nagyobb edénybe, friss ültetőközeget meghálálja. Nyáron teraszon tartható, igényli a közvetlen napsütést, télen mérsékelt 10-15 fokon teleltessük, világos helyen. Kéthetente táp oldatozzuk a fácskát. Metszésre jó reagál, a lombkorona formát az előző linken megtekintheti. Sok sikert... Hirth János
Kedves Czolos! A monília nevű betegség szokott ilyen tüneteket okozni. Ez egy agresszív gombás-eredetű betegség. A legjobb, ha megelőzzük tavasszal lemosó permetezéssel, erre a célra az Agrol a legjobb. JAvaslom, hogy permetezze le a fát: Rézoxikloriddal, Bordói lével, esetleg Championnal. A beteg ágakat le kell vágni és megsemmísíteni. Idén a monília áll nyerésre >>
Kedves Panni, ez rózsától függ, ki kellene deríteni, hogy Önnek milyen van. Parkrózsa, tearózsa vagy futórózsa? A tearózsából nem lesz rózsafa. A parkrózsa (ami zömében polianta és a floribunda hybrid). Egy száron 1-3, ritkább esetben 5 nagyméretű virágot hoz. Virágzásuk május végétől kezdődik, és az első őszi fagyokig folyamatos. Közülük az erősebb növekedésű fajták igen szépen mutatnak gyepfelületen kiültetve, ún. szoliternövényként is. A parkrózsa telepíthető rózsaágyba, ahol a növény alakja, lombja egyaránt kivállóan érvényesül. Ültetési tőtávolság parkrózsa esetén 50 - 100 cm. Vágásra, csokrok, koszorúk kötésére, virágvázákba a legszebb az ún. tearózsa. A betegségekkel szemben ellenálló. Ezek a nemes növények hosszú szárúak, június elejétől őszig szép formájú és színű virággal örvendeztetnek meg bennünket. A virágok nagy része igen kellemes illatú. A tearózsa -7oC alatti hőmérsékleten károsodik. Ültetés évében a fiatal rózsatő érzékeny lehet az erős fagyokra, ezért a rózsatövet a föld feletti rész első elágazásáig kupacoljuk fel földdel, amire száraz lombot, vagy fenyőgkérget teríthetünk, kb. 10-15 cm vastagságban. A takarás márciusban már eltávolítható! A rózsatövet mindig tavasszal metsszük vissza, egy vesszőn 2-3 rügyet hagyva. A futórózsa (lehet teahibrid vagy floribunda) falak befuttatására, rózsalugas kialakítására, kapu díszítésére használható. Az alábbi futórózsa kollekció a nagyvirágúak csoportjába (Grandiflora) tartozik, melyeken az óriási, telt virág a hajtás közepén található. Ezek az illatos, gyönyörű virágok éppoly kellemes látványt nyújtanak mint a bokorrózsák, de sokkal kevesebb helyet foglalnak el a kertből. Napos, nyitott területeken és nedves, jó vízáteresztő képességű talajokon pompáznak legjobban. A futórózsa önálló kapaszkodásra nem képes. Emiatt támasztékra van szüksége, ami lehet kerítés, pergola, virágrács, stb és kötözést igényel. Ültetési tőtávolság 150 - 200 cm, a faltól mért távolság 50-60 cm, a támasztéktól való távolság 20 cm.