1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
Üdvözlöm Péter! A fának meg kell szoknia az adott hely klímáját, adottságait "aklimatizálódik" ez természetes folyamat. A kertészetben, egy üvegházból érkezett, ahol ellenőrzött páratartalomban és fényviszonyokban mellett nevelték. A szoba mikroklímája lényegesen "szegényesebb" mint az említett üvegházban. A folyamat során ami eltarthat 3-5 hétig is fajtától függően, elvesztheti lombjának 30-50% -át is. A nyári időszakban nem lehet gond a nyitott ablak, viszont ősszel és télen javasolt elvinni a huzat útjából. Amit leírt a fa öntözéséről szerintem rendben van, ezt az időszakot a fának "egyedül" kell átvészelni. Ami talán még szóba jöhet egy friss ültetőközegbe való áthelyezés, amiben most lehet az egy kókuszrosttal dúsított keverék amit a kertészetekben használnak, ez hosszútávon otthoni körülmények közti tartásra alkalmatlan, ültetőközegnek B kategóriás virágföld valamint tőzegmoha 2/3, 1/3 keverékét ajánlanám. Az átültetésnél ne sérüljenek a gyökerek, amit lehet finoman leszedni a régi ültetőközegből és a frissbe áthelyezni. Kb ennyi lenne elsőre... Üdv: János Hasonló kérdés-válasz: Ficus ginseng bonsai levelei sárgulnak
Ha lyukasak a levelek lehetséges, hogy hernyó vagy valamilyen más rovar okozta a betegséget. Meg kellene próbálnia rovarölőszerrel is permetezni a fákat. Kártevők a kertünkben: ormányos, levéltetű, moly Mospilan 20 SG, a hatékony rovarölő szer
Valószínűleg valamilyen rovar okozta a hárs betegségét. Rovarölőszerrel kellene lepermeteznie (pl. decis, karate).
Valószínűleg tápanyaghiány lehet az oka, érdemes lenne főleg vasat tartalmaz lombtrágyával locsolni a növényt. (pl. zöldítő komplex, wuxal, volldünger stb. )