1066. Miért szeretjük a mangót?
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Az Ázsiában őshonos mangó (Mangifera indica) nem csak finom, hanem egészséges is! Az indiaiak szent növényként tisztelik, úgy hiszik, teljesíti kívánságaikat és segíti a gyermekáldást.
Emlékezetünkben kedves kép él nagymamáink tarka-barka baromfiudvaráról, ahol a pulyka, a kacsa együtt csipegetett a tyúkok és gyöngyösök különböző generációival. Bármennyire is kedves emlékünk ez, soha ne kövessük. A baromfitartás alapszabálya az, hogy ne tartsunk együtt különböző fajú hasznosítási irányú és életkorú baromfiakat.
Csak akkor vállalkozzunk liba és kacsa, esetleg pézsmakacsa tartására, ha ehhez elég nagy terület áll rendelkezésünkre.
Bárhol is helyezzük el a galambokat, - padláson, dúcban, vagy a kertben épített volierben - helyüknek világosnak, széltől, esőtől, hótól, nyári tűző naptól védettnek kell lennie. Fontos szempont még az, hogy könnyen hozzáférhető, takarítható, fertőtleníthető legyen, s módunkban álljon a külső és belső élősködők folyamatos irtása.
A pulyka már méreténél fogva sem való a kertbe. Az ő számára még a falusi porták sem elég tágasak. Inkább tanyára, legelőre való. Egy-két pulykát nevelgetni is elég körülményes. Fehérjedúsabb takarmányt igényel, mint csirke, és levágására sem vállalkozik mindenki. Pulykát tehát csak akkor érdemes nevelni, ha ezt nem csupán gazdasági megfontolásokból, hanem kedvtelésből, érdekességként tesszük.
A növénye egy szép kort megélt tarka vagy vékony levelű dracéna, amire tényleg ráfér egy kis megfiatalítás. A legtöbb dracéna faj légbujtással szaporítható. A szaporítás lépéseit az alábbi cikkben részletesen leírtuk: Légbujtás lépésről-lépésre
Ilyenkor már nem szabad kint tartani ezt az alapvetően forróságot kedvelő növényfajt. A hideg párás, ködös idő miatt valamilyen gomba jelent meg a leveleken. Érdemes valamilyen réztartalmú szerrel lefújni mielőtt betelelteti. Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
Tisztelt Érdeklődő! Cserebogár ellen VAN vegyszeres védekezésre lehetőség ültetés pillanatában. A talajgödör kiásáskor érdemes fertőtlenítőt szórni, de az addig tudja hatását kifejteni míg nagyjából a növény megered. Én pajor ellen vegyszeres kezelésként régebben a talajban gázosodó Force G granulátumot szoktam szórni. Ma már nem ezt használom, inkább a biológiai szereket részesítem előnyben, mert ezeket bármikor a vegetációs időszakban tudom használni védekezésként. Cserebogár lárva mindig lesz, csak az kérdés, hogy mennyi. Javasolom a saját forgalmazású termék megismerését. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Pajor, a láthatatlan kerti munkás NEMASTAR – új biológiai rovarölő szer a lótücsök, a mocskospajor és a lószúnyog lárvák ellen Májusi cserebogarak
Ez egy Aloe faj, ha minden igaz Aloe paradisicum. Tartása megegyezik az Aloe veraval. Aloe vera gondozása
Üdvözlöm! Télen a kevesebb napfény miatt hűvösebb klímát kívánna. A legjobb volna számára egy 16-18 fokos, fényes helyiség. Az öntözéssel nincs gond, télen nagyon kevés vizet kell adni neki. Március elején ültesse át, a gyökereiről valamelyest szedje le a földet, eggyel nagyobb cserép jó is volna neki új lakhelynek. Tavasztól emelje az öntözések gyakoriságát, és adjon 2-3 hetente kevés nitrogén műtrágyát a növények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs Yucca: az univerzális szobadísz